قوچان نژاد: والیبال معتبرترین ورزش گروهی ایران استجبار قوچان نژاد کارشناس والیبال معتقد است درحال حاضر والیبال به معتبرترین ورزش گروهی ایران تبدیل شده و مورد توجه است و قهرمانی جوانان ایرانی هم در جام جهانی کار بزرگی بود که کنار موفقیت های تیم بزرگسال بر این ادعا صحه می گذارد.

جبار قوچان نژاد در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: نتایج هر تورنمنت در هر رده سنی مهم و باارزش و والیبال ایران در جهان دارای اعتبار است، نتایج نوجوانان و جوانانمان به اعتبار والیبال کشور اضافه تر می کند و رنکینگ جهانی مان را بهبود می بخشد.

وی در مورد قهرمانی تیم جوانان در جام جهانی اظهار کرد: تیم جوانان ما بعد از 21 سال قهرمان جهان شد. این نتیجه بسیار ارزشمند و حاصل تلاش بازیکنان و کادر فنی است. بی شک پیروزی برابر تیم هایی چون ایتالیا، برزیل و روسیه و کسب امتیاز از آن ها کار آسانی نیست و نشان دهنده بزرگی و ارزش کار جوانان ما است.

این کارشناس والیبال کسب سهمیه المپیک برای والیبال را قابل دسترس دانست و عنوان کرد: کار والیبال ما برای المپیک سخت است ولی رسیدن به آن غیرممکن نیست. در حال حاضر اولویت اکثر کشورها المپیک است. بازیکنان ما برای نمایش بهتر و موثرتر در انتخابی المپیک باید نتایج دور نهایی جام ملت ها را فراموش کنند. بی شک کنار بحث فنی، تیم والیبال به روانشناس ورزشی نیاز دارد تا اعتماد بنفس و باور بازیکنان را بالا ببرد و کمک کند تا آن ها نتایج دور نهایی را فراموش کنند. هر چند در جام ملت‌ها فوق العاده ظاهر شدند ولی نیاز به ریکاوری دارند قطعا کار سخت است ولی دور ازدسترس نیست.

قوچان نژاد در مورد انتخابات فدراسیون گفت: اینکه چرا انتخابات به تأخیر افتاد در این بازه زمانی خیلی بحث موثری نیست هم اکنون باید تمام برنامه‌ریزی برای انجام هر چه سریعتر این اتفاق باشد. اهالی والیبال باید دست به دست هم دهند و با اتحاد و دلگرمی این انتخابات را به خوبی برگزار کنند تا به تبع آن تیم نیز بتواند در شرایط مطلوب تری در رویدادهای پیش رو نتیجه بگیرد. به نظر من گزینه ای که هم آورده مالی بیاورد هم سابقه مدیریتی و والیبالی داشته باشد بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون است.

وی صندوق حمایت نیز گفت: وجود چنین مجموعه ای برای قهرمانان و پیشکسوتان لازم است البته اگر صندوق به خوبی حمایت شود می تواند در حمایت از اعضایش موثرتر باشد. به نظر من باید تعامل صندوق با وزارت ورزش در زمینه درآمدزایی از طریق تعاونی ها و شرکت ها بالاتر رود زیرا هرچه صندوق شرایط بهتری داشته باشد می تواند کار گسترده تر و بهتری برای پیشکسوتان و قهرمانان انجام دهد.