حسن روشن: شرایط صندوق نسبت به گذشته بهتر شده / دست دلالان در رفت و آمد مربیان خارجی در کار استحسن روشن پیشکسوت فوتبال معتقد است شرایط کنونی صندوق حمایت نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و به ویژه در بحث حمایت های مالی نظم خاصی بر آن حاکم شده است.

روشن پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: شرایط کنونی صندوق نسبت به گذشته بسیار بهتر شده و به ویژه در بحث حمایت های مالی نظم خاصی بر آن حاکم شده است.

وی حمایت های معنوی از پیشکسوتان را بسیار مهم تلقی و اضافه کرد: برای ما مسائل معنوی بیشتر از مادی اهمیت دارد اینکه ما را یاد کنند و به مناسبت و بهانه های مختلف گردهمایی برای ما برگزار شود تا در این سن و سال از انزوا خارج شویم از لحاظ روحی بسیار ارزشمند است. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم نحوه برخورد تمامی پرسنل صندوق است که خوشبختانه اغلب ما پیشکسوتان را به نام می شناسند و احترام می گذارند.

این پیشکوست فوتبال ادامه داد: مدیرعامل صندوق نباید با تغییر در وزارت عوض شود زیرا تغییر مدیر باعث می شود که هم در شناخت و برنامه ریزی برای جامعه هدف صندوق وقفه ایجاد شود و هم اینکه پیشکسوتان مدام باید در حال آشنا شدن با مدیران مختلف باشند که از حوصله سن و سال آن ها خارج است. از آنجایی که دکتر ابطحی نیز کار خود را با جدیت و تلاش آغاز کرده اگر بخواهد چنین اتفاقی رخ دهد ما اعضا نباید بگذاریم.

روشن در خصوص مربیان خاجی که به تازگی به فوتبال ایران پیوسته اند اظهار کرد: اول باید پرسید چطور در دوران شلوغی لیگ های آمریکا و اروپا این مربیان بیکار بوده اند بی شک مربیان سطح اول در این بازه زمانی درگیر تیم هایشان هستند من همچنان معتقدم دست دلالان در این رفت و آمدها در کار است. در هرحال هم اکنون نمی شود قضاوتی در خصوص مربیان کرد چون شناختی نسبت به آن ها نداریم و باید عملکردشان در آینده را دید.

وی با بیان اینکه تنها انتظار از مربی خارجی کسب قهرمانی نیست ادامه داد: کی‌روش هشت سال در فوتبال ما بود ولی ثمره ای برای فوتبال ما نداشت قهرمانی و نتیجه چشمگیری بدست نیاورد و هیچ سرمایه گذاری از لحاظ مربی در فوتبال ما نشد. مریبان خارجی در فوتبال ما بوده اند مانند اوفارل که دستیاران ایرانی‌شان بعدها مربی ها و سرمایه های خوبی برای فوتبال ما شدند. خوشبختانه ویلتموس مربی تیم ملی با انتخاب هاشمیان به عنوان دستیار نشان داد که نگرش متفاوت‌تری از کی‌روش دارد و این باعث خوشحالی است از طرفی تیم از حالت دفاعی خارج شده و هجومی کار می کند که بسیار خوب است امیدواریم با استفاده از جوان‌ترها اتفاق های بهتری برای تیم فوتبال ما بیفتد.