فرکی: کیفیت خدمات‌دهی صندوق حمایت بهتر شده است/به جای مربی خارجی معمولی از مربیان خوب داخلی استفاده شودحسین فرکی پیشکسوت فوتبال معتقد است با گذشت زمان تجربه انجام امور در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش بالاتر رفته و هم اکنون کیفیت و شرایط خدمات دهی بهتر و باکیفیت تر شده است.

فرکی در گفت و گو با صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: من از آغاز کار صندوق عضو آن بوده و در مقاطع مختلف با توجه به تغییر و تحولات همچنان عضو هستم. پیشکسوتان و قهرمانان در عرصه ورزش برای این کشور زحمات بسیاری کشیده اند و از جنس مردم هستند و به چنین جایگاهی برای حمایت، به ویژه در دوران سختی و مشکلات نیاز دارند. حضور صندوق در تمام این سال ها مفید و موثر بوده البته در ابتدا تجربه امروز را نداشت ولی با گذشت زمان به جایگاهی رسید که کیفیت و شرایط خدمات دهی آن بسیار بهتر شده و امیدواریم این مسیر ادامه داشته باشد.

وی در خصوص شرایط کنونی فوتبال کشور اظهار کرد: درحال حاضر وضعیت فوتبال کشور خیلی خوب نیست البته این موضوع به مسائل مختلف در کشور بستگی دارد و نمی توان فوتبال را جدای از آن ها دید. شرایط اقتصادی، نوسانات ارز و تحریم ها تأثیر مستقیمی بر فوتبال ما حتی در جنبه های سخت افزاری گذاشته و همچنین در جذب مربیان و بازیکنان خارجی نیز چالش هایی ایجاد کرده است.

مهاجم اسبق تیم ملی ایران در مورد حضور مربیان خارجی گفت: تأثیرگذاری و کیفیت مربی خارجی بسیار مهم و اگر قرار است از یک مربی معمولی خارجی استفاده شود خودمان مربیان داخلی بسیار خوب داریم که جایگزین آن ها شوند. از طرفی حضور مربی خوب و صاحب نام خارجی زمانی موثر است که شرایط و امکانات نیز برایش فراهم باشد در غیر این صورت آن مربی هم با تمام تخصص و دانش کاری نمی تواند بکند.

فرکی در مورد شرایط تیم پیکان در فصل پیش رو گفت: من در نیم فصل دوم به این تیم آمدم در آن زمان شرایط تیم خوب نبود ولی با تلاش مدیر، بازیکنان و کادر فنی وضعیت را بهبود دادیم و امیدواریم با توجه به بودجه تعیین شده و با کمترین هزینه بهترین جایگاه را در این فصل بدست آوریم.