حسن زاده: به بازیکنان فوتسال توجه بیشتری شودعلی اصغر حسن زاده کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران شرایط رسیدگی و امکانات به بازیکنان فوتسال را نامطلوب عنوان و تأکید کرد که باید به آن ها توجه بیشتری شود.

حسن زاده در گفت و گو با با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: از لحاظ کیفیت بازیکنان هم اکنون دوره خوبی را در فوتسال سپری می کنیم و بازیکنان آماده‌ای داریم ولی از نظر امکانات و توجه به بازیکنان شرایطمان مطلوب نیست و چندین بار درخواست داشته ایم که به این موضوع رسیدگی بیشتری شود.

وی ادامه داد: فوتسال ایران بارها قهرمانی آسیا و همچنین مقام سوم جهان را در دوره قبلی بدست آورده است. فوتسال ما پتانسیل این را دارد که در جام جهانی حضور موفق تری داشته باشد و حتی برای قهرمانی با تیم های بزرگ مبارزه کند. خیلی ها معتقد بودند که ما به طور اتفاقی در دوره قبل مقام سوم جهان را کسب کرده ایم البته با توجه به امکانات از بسیاری تیم ها پایین تر بودیم ولی با تلاش و غیرت بچه ها این نتیجه کسب شد و هم اکنون هم همین شرایط برقرار است.

بهترین بازیکن فوتسال آسیا افزود: تیم ما امسال سال شلوغی دارد، بازی‌های جام ملت های آسیا که انتخابی جام جهانی 2020 است را پیش رو داریم. یک سال تا جام جهانی باقی مانده و همانطور که گفتم انتظار این است که نگاه ها به فوتسال بهتر و ویژه تر شود ما تا همین حالا هم زمان را از دست داده ایم امیدواریم که با حمایت بیشتر موفقیت بهتر و بیشتری کسب کنیم.

حسن زاده در مورد خدمات صندوق نیز گفت: وجود جایگاهی چون صندوق حمایت در ورزش ما نیاز بود. بازیکنانی چون من تمام جوانی خود را برای ورزش گذاشته اند و قطعا آینده شغلی ندارند از طرفی در این مسیر ممکن است اتفاق هایی چون مصدومیت و حتی از کارافتادگی برای ورزشکاران ملی روی دهد و صندوق می تواند با همین طرح های مستمری و بیمه برایشان نقطه امید و دلگرمی باشد. همچنین وجود صندوق انگیزه ای است برای جوان ترها که بدانند اگر پا در سطح قهرمانی بگذارند در آینده مورد حمایت خواهند بود.