رضوانی: دکتر ابطحی از گذشته پیشکسوتان اطلاعات خوبی داردرئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو همکاری فدراسیون با صندوق حمایت را به دلیل درآمدزایی این صندوق و همچنین استفاده از تجربیات و دانش فدراسیون مثبت ارزیابی کرد.

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با بیان این که دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت در زمینه گذشته پیشکسوتان اطلاعات خوبی دارد، درخصوص همکاری صندوق با فدراسیون شنا گفت: قرار است استخرهایی در اختیار صندوق قرار بگیرد که می تواند درآمدزایی هم داشته باشد و از تجربیات و دانش فدراسیون شنا برای مدیریت این استخرها هم استفاده شود.

رضوانی بیان داشت: امیدوارم روزی نگاه و توجه به پیشکسوتان ورزشی جا بیفتد و به عنوان بازنشسته یک سیستم به آن ها نگاه شود چراکه اعتبار فرهنگ و ورزش کشور هستند. ابطحی مدیرعامل صندوق در زمینه گذشته پیشکسوتان اطلاعات خوبی دارد و در تلاش است در نزدیکی منزل پیشکسوتان که سرمایه های ورزش هستند سالن هایی مهیا کنند تا این عزیزان ورزش کنند. توجه به ورزشکاران قدیمی و پیشکسوت اعتبار است.


رئیس فدراسیون شنا درباره فدراسیون تحت مدیریت خود توضیح داد: ما در فدراسیون سه رشته المپیکی شنا، شیرجه و واترپلو را داریم؛ رشته هایی که بیشترین مدال المپیک را به خود اختصاص داده اند. درحال حاضر تیم ملی واترپلو خود را برای مسابقات انتخابی المپیک که در کشور چین برگزار می شود آماده می کند. بین کشورهای ایران، چین و قزاقستان یک تیم جواز حضور در المپیک را کسب می کند. تیم ژاپن میزبان المپیک هم مستقیم به المپیک راه یافته است.

وی ادامه داد: در رشته شنا مسابقات انتخابی قهرمانی جهان را پشت سر گذاشتیم و بنیامین قره حسنلو و یاوری دو شناگر کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان به کره جنوبی اعزام خواهند شد. سمیع زاده سرمربی و اسکندریون حمید اسکندریون رئیس کمیته فنی شنا اذعان دارند که امسال دو سهمیه المپیک به صورت مستقیم کسب خواهیم کرد و قول آن را داده اند، امیدوارم برای اولین بار شناگرمان ما به صورت مستقمی دو سهمیه B المپیک را کسب کنند.

رضوانی افزود: برای رسیدن به مدال شنا در المپیک و قهرمانی جهان راه بسیار طولانی داریم که از اختیارات و توان یک فدراسیون ساقط است. امیدوارم شنا در آموزش و پرورش نهادینه شود و بچه های کودک و خردسال به شنا بپردازند تا موفقیتی اعظم برای ورزش کشور رخ دهد.

رئیس فدراسیون اضافه کرد: شیرجه‌روهای تیم ملی خود را برای مسابقات رده های سنی آسیا آماده می کنند.جوانگرایی در شیرجه صورت گرفته و کادرفنی به این نتیجه رسیده که برای موفقیت باید از پایه باید شروع کرد. البته در این راه امید کریمی را به کازان روسیه اعزام کردیم که مدتی آنجا تمرین خواهد کرد. فینا(فدراسیون جهانی) کمک کرد و قسمت بیشتر هزینه ها را پرداخت کرد. سینا غلامپور هم در کشور تایلند شش ماه زیر نظر مربی تمرین کرد.

رضوانی گفت: الان فصل شناست، امیدوارم روزی تمام هیأت های استان ها حداقل به یک استخر مسلح شوند چراکه قطعا این موضوع در قهرمانی و توسعه شنا تأثیرگذار خواهد بود.