حسینی: لیگ فوتبال ساحلی تیم‌های بزرگ و اسپانسرهای قدرتمند نداردپیمان حسینی دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی با تأکید براین که در لیگ داخلی این رشته نام ها و تیم های بزرگ و اسپانسرهای قدرتمند حضور ندارند بهترین اتفاق برای بهبود شرایط فوتبال ساحلی را حرفه ای شدن لیگ آن دانست.

حسینی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: فوتبال ساحلی ما در سال های اخیر حرکت رو به جلویی داشته و توانسته از رنکینگ 16 به 2 برسد و عناوین خوبی چون سومی جام جهانی، قهرمانی جام بین قاره ای و چندین قهرمانی آسیا را کسب کند. در حال حاضر بزرگترین نیاز تیم ملی داشتن اسپانسر مجزا و شخصی است.

وی ادامه داد: بهترین اتفاقی که می تواند برای فوتبال ساحلی بیفتد این است که لیگ آن حرفه ای شود. در لیگ ما نام های بزرگ، تیم های بزرگ و اسپانسرهای قدرتمند حضور ندارند. هزینه های فوتبال بسیار بالا رفته و به تبع آن فوتبال ساحلی نیز تحت شرایط و مشکلات فوتبال قرار گرفته است و شرایط سختی دارد بنابراین اگر هزینه های مرتبط با آن تفکیک شود برای فوتبال ساحلی موثر است.

بهترین دروازه بان فوتبال ساحلی آسیا و جهان در خصوص برنامه های تیم ملی گفت: مسابقات انتخابی المپیک ورزش های ساحلی را پیش رو داریم البته هنوز مربی و برنامه های تیم مشخص نشده است. امیدواریم که با برنامه ریزی و تلاش بتوانیم مانند گذشته عناوین خوبی برای فوتبال ساحلی کشور کسب کنیم.

حسینی در خصوص برنامه های خود توضیح داد: هم اکنون در تیم آنالیا اسپور ترکیه حضور دارم و اواخر مهر با این تیم در نخستین دوره مسابقات باشگاهی قهرمانان فوتبال ساحلی جهان به میزبانی تیم باشگاهی ام در ترکیه شرکت خواهم کرد.

وی در خصوص حضور بانوان در فوتبال گفت: بانوان می توانند در کنار آقایان همان مسیری را که فوتبال ساحلی رفته را بروند ولی نیازمند این است که لیگ بانوان با کیفیت باشد و خروجی خوبی از آن داشته باشیم زیرا برای حضور بین المللی چه ملی چه باشگاهی باید تیمی سطح بالا داشته باشیم.

حسینی افزود: بحث های مالی نیز همیشه وجود داشته کاش فدراسیون قانونی بگذارد که تیم های بزرگی که برای فوتبال بسیار هزینه می کنند تیم های ساحلی، بانوان و پایه نیز داشته باشند اینطور کیفیت فوتبال بانوان نیز بالا می رود و می تواند در کاپ های مختلف شرکت کند. ما تا در کاپ ها شرکت نکنیم نمی توانیم خود را در دنیا اثبات کنیم.

عضو تیم ملی فوتبال ساحلی با تشکر از زحمات صندوق گفت: صندوق برای پیشکسوتان و حتی ورزشکارانی که در حال حاضر در سطح قهرمانی هستند کمک خوبی از لحاظ بیمه و خدمات پزشکی است. امیدوارم در آینده فوتبال ساحلی نیز جزو رشته های ویژه و حقوق بگیر صندوق قرار بگیرد.