قهرمان وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی: رئیس جدید از تجربه پیشکسوتان بهره ببرد/ دوپینگ از نبود اعتماد به نفس و خودباوری نشأت می‌گیردهوشنگ کارگرنژاد قهرمان وزنه برداری بازی های آسیایی امیدوار است در انتخابات پیش رو فدراسیون فردی زبده و دغدغه مند برای وزنه برداری انتخاب شود که از حضور و تجربه پیشکسوتان و قهرمانان گذشته نیز بهره ببرد.

هوشنگ کارگرنژاد در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: جای خالی پیشکسوتان در کنار مدیران و مربیان احساس می شود و فدراسیون کمتر از تجربه های قهرمانان صاحب نام گذشته استفاده می کند. بی شک برای نیل به اهداف و رشد باید از مشاوره چنین افرادی استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن مربی ها و برخی مسائل مانند آسیب دیدگی سهراب مرادی و روند تمرینی وزنه بردار سنگین وزنمان خیلی به کسب نتیجه در المپیک خوش بین نیستم البته امیدوارم که با برنامه ریزی بهتر و بیشتر بعد از تعیین تکلیف ریاست فدراسیون شرایط متفاوت و بهتر شود.
کارگرنژاد با اشاره به کاهش سهمیه وزنه برداری ایران در المپیک در خصوص گرایش برخی وزنه برداران به دوپینگ گفت: علت اصلی روی آوردن تعداد محدودی از وزنه برداران به دوپینگ عوامل روحی و روانی است و از نبود اعتماد به نفس و خودباوری نشأت می گیرد برای همین حضور همیشگی یک روانپزشک در کنار تیم و ورزشکاران ما الزامی است که می توانند با تلقین روحی مانع این کار می شوند.

وی اضافه کرد: مساله ای که باید برای آن برنامه ریزی کرد استعدادیابی و توجه به سنین پایه است. من دوره ای در آموزش و پرورش بودم آنجا به شناسایی و پرورش دانش آموزان مستعد در این رشته پرداختم و بیش از ده وزنه بردار خوب از میان آن ها را به ورزش کشور معرفی کردم. بدون شک قهرمانان آینده ما در میان همین دانش آموزان هستند و باید ساز و کاری برای کشفشان باشد.

مربی سابق تیم ملی در مورد احترام به پیشکسوتان گفت: این یک اصل است که در تمام دنیا و فرهنگ ها مورد توجه است به یاد قهرمانان بودن و احوالپرسی از آن ها هم برای روحیه خود پیشکسوتان خوب است و هم باعث تسری این نگاه محترمانه میان جوانان می شود و هم دلگرمی و انگیزه‌ای برای آن هایی که در ابتدا راه ورزش هستند. از صندوق هم بابت این یادآوری و تماس سپاسگزارم هرچند که در بحث حمایت های مالی گاه گلایه هایی نیز وجود دارد.