قهرمان سابق تکواندو: تعامل صندوق و ورزشکاران در نیل به اهداف مشترک موثر است/ بازیکنان باوجود توانایی، نمایش خوبی در مسابقات ندارندبدری اسدی قهرمان سابق تکواندو، نبود یک تیم کامل تخصصي از قبيل بدنساز حرفه اي، روانشناس و پزشک تغذیه در کنار تیم ملی را از نقاط ضعف تکواندو دانست و تاکید کرد که بازیکنان ایرانی با وجود داشتن توانایی های بالای فنی به دلیل فشارهای روحی و روانی نمایش خوبی در مسابقات ندارند چون قهرماني براي ورزشكار از لذت به تعهد تبديل مي شود.

اسدی بازیکن اسبق تیم ملی تکواندو بانوان ایران در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: ورزشکاران ما به فضای آرام به دور از تنش نیاز دارند ولی متاسفانه اغلب، فضای اردوها تنش زاست و برخی از مربیان اين اصل مهم را فراموش می کنند که ورزشکاری که با آن تمرین می کنند سرمایه یک کشور است.

وی با بیان اینکه برخي سختگیری ها بر بانوان ورزشکار سلیقه ای و غير منطقي است، ادامه داد: کمبودهای فنی و تکنیکی با تمرین و مربی خوب قابل جبران است. تمام برنامه اردوی تیم ملی در مثلث خوابگاه، سالن و سلف خلاصه شده است. کاش مرجع بالاتر در فدراسیون در زمان اردو مستقيم با بازیکنان به شكل خصوصي جلسه بگذارد و درددل های آن ها را بشنود تا چالش های آن ها رفع شود.

اسدی در مورد کسب سهمیه المپیک توسط بانوان تکواندوکار گفت: تیم ما از نظر توان فنی چیزی کم ندارد و خیلی از تیم ها به قدرت ايران ايمان دارند و در صورت ایجاد شرایط مساعد کسب سهمیه توسط بانوان دور از دسترس نیست.

اسدی در خصوص فعالیت های کنونی خود گفت: من پس از حدود ده سال بازيكني، اكنون در عرصه مربیگری، تیمداری و داوری فعالیت دارم. در حال حاضر مربی تیم ملی تکواندوی ناشنوایان و تیم معراج و تيم استان تهران هستم البته حوزه داوری را با جدیت بیشتری دنبال می کنم.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی ناشنوایان گفت: این تیم در مقایسه با تیم عادی ضعیف تر و یکی از دلایل اصلی آن است که بچه های ناشنوا در کلاس های عادی تمرین کرده و به خوبی آموزش ندیده اند زیرا نیاز به مخاطب شخصی دارند بنابراین بدون حریف تمرینی و پتانسیل رقابت به اردو می آیند بنابراین نوع و روش تمرینات متفاوت است و کار فنی بیشتر می خواهند.


این داور بین المللی تکواندو گفت: من تنها داور زن بودم که به همراه چهار داور آقا از ایران برای قضاوت در المپیک 2020 انتخاب شدم؛ ولی به دلايل پوششي قطعا اين فرصت به من داده نخواهد شد. در حاليكه من مي توانستم با احترام به قوانين كشورم نماينده زنان مسلمان باشم و حضورم تاثيرگذار باشد؛ اما در حال حاضر هيچ نماينده اي از ايران انتخاب نشده است.

اسدی تاکید کرد: تنها داوری بودم که با وجود حضور تمامي كشورهاي اسلامي در کمپ آموزشی المپیک با حجاب شرکت کردم و بی شک حضورم در میادین بین المللی چون المپیک می توانست تبلیغ خوبی برای حجاب و اسلام باشد. دلم می خواهد بعنوان یک فرد بین المللی كه براي کشور خودم ارزش زيادي قائلم و ميتوانم با هزينه شخصي معرف زن مسلمان و توانمند ايران زمين باشم حداقل موانعي نداشته باشم.

وی ادامه داد: راه اندازی مجموعه ای چون صندوق حمایت برای قهرمانان و پیشکسوتان ورزش، کاري ارزشمند است ولی خیلی از قهرمانان از برنامه و اهداف حمایتی آن خبر ندارند که باید در این زمینه اقدامات بیشتری کرد. صندوق می تواند در رسیدن به اهداف خود با ورزشکاران در تعامل باشد و در مقابل ورزشکاران را در نیل به اهدافشان کمک کند و هر دو از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند.