مدیرعامل صندوق به عیادت حسن حبیبی رفتصبح امروز (دوشنبه) دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به همراه جمعی از مسئولان این صندوق با حضور در منزل حسن حبیبی از کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشور عیادت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، حسن حبیبی بازیکن سال های دور تیم‌های باشگاه شاهین، تاج (استقلال) و پاس تهران مدتی در بستر بیماری است و در منزل به سر می برد از همین رو صبح امروز (دوشنبه) دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به همراه امیرعباس شاکری مدیر واحد حمایتی و تعدادی از کارمندان این صندوق با حضور در منزل حبیبی از کاپیتان اسبق تیم ملی و یکی از چهره های ماندگار فوتبال کشور دیدار و عیادت کردند. در این دیدار گودرز حبیبی برادر حسن حبیبی که او هم یکی دیگر از پیشکسوتان فوتبال است نیز حضور داشت.

دکتر ابطحی در این دیدار بیان داشت: تلاش براین است که بهترین حمایت ها را از پیشکسوتان ورزش کشور داشته باشیم چرا که آن ها گنجینه و گوهر ورزش هستند.

وی خطاب به حبیبی ادامه داد: در تلاش هستیم تا از خاطرات شما مستندسازی کنیم تا در اختیار آیندگان قرار گیرد. شما پیشکسوتان کمک کنید تا موزه ورزش راه اندازی شود و خودتان هم از این فضا دیدن کنید تا جوانترها شما را به خوبی بشناسند.

دکتر ابطحی افزود: شما در دل مردم جا دارید و مردم با شادی شما شاد شده اند. نگاه صندوق اینگونه است که اطلاع رسانی بیشتر و بهتری از وضعیت پیشکسوتان صورت بگیرد، وزیر ورزش هم همین نگاه را دارد. شأن شما باید رعایت شود و ما باید این منزلت را حفظ کنیم و به پای شما بایستیم.

حبیبی هم در این دیدار از تلاش های دکتر ابطحی و همه مسئولان صندوق چه در زمانی که در بیمارستان بستری شده بود و چه در حال حاضر قدردانی کرد. در پایان هم دکتر ابطحی با اهدای لوح و هدیه ای از این پیشکسوت به نام تجلیل کرد.

حبیبی در سال ۱۳۱۸ در کرمان به دنیا آمد. بعد از انتقال پدرش به تهران با خانواده اش ساکن محله چهارصد دستگاه درتهران شد. او در زمین‌های خاکی همان محله فوتبال را آغاز کرد و همان‌جا بود که مورد توجه عباس اکرامی پدر باشگاه‌داری نوین در ایران قرار گرفت و وارد باشگاه شاهین شد. بعد از مدتی کوتاه عضویت در باشگاه شاهین به تیم تاج سابق رفت. او تا سال ۱۳۴۲ در خدمت باشگاه تاج بود اما همچون نفراتی چون محمد رنجبر و حشمت مهاجرانی با تشکیل رسمی تیم پاس پیراهن این تیم را در سال ۱۳۴۲ به تن کرد. او به همراه پاس قهرمان جام حذفی باشگاه‌های تهران شد.

حبیبی تا سال ۱۳۵۲ زمانی که ۳۴ ساله شده بود، در خدمت باشگاه پاس بود و سپس با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کرد. طی دوران بازیگری، حبیبی یکی از بهترین‌های تیم ملی بود.

این پیشکسوت که بعد از پایان دوران بازیگری مربیگری را آغاز کرد سرمربی‌گری تیم پاس و مربیگری تیمهای آرارات، برق شیراز و استقلال اهواز را در سابقه دارد. او همچنین اولین سرمربی رسمی فوتبال ملی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود.