روزی نیم ساعت ورزش، رمز سلامتی پیشکسوت ورزشی ۱۰۰ ساله شاهرودیسیداحمد میرحسینی ورزشکار پیشکسوت و قهرمان ۱۰۰ ساله شاهرودی در مراسمی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی از مسئولان تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، در مراسمی با حضور مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، حسینی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین از سید احمد میرحسینی معلم پیشکسوت و ورزشکار قهرمان ۱۰۰ ساله شاهرودی تجلیل شد.

سید احمد میرحسینی متولد اول اردیبهشت سال ۱۲۹۸ است و از ۱۷ سالگی فعالیت‌های ورزشی خود را آغاز کرده است.

وی در رشته‌های والیبال، فوتسال، پرش ارتفاع، دو و میدانی و پیاده‌روی فعالیت کرده و مقام‌های قهرمانی متعددی به‌دست آورده است. این ورزشکار ۱۰۰ ساله شاهرودی در سال ۱۳۹۱ مقام قهرمانی رشته پیاده‌روی بزرگسالان کشور را از آن خود کرد.

میرحسینی، رمز سلامتی و طول عمر خود را ورزش کردن عنوان کرد و گفت: هم اکنون روزانه حداقل نیم ساعت پیاده‌روی می‌کند.

گفتنی است، سید احمد میرحسینی که در ۹۴ سالگی نیز موفق به کسب رتبه قهرمانی مسابقات پیاده‌روی کشور شده حدود ۱۷ سال ریاست آموزش و پرورش بخش بسطام را عهده‌دار بوده ۴۲ سال پیش بازنشسته شده وی که قدیمی‌ترین معلم زنده استان سمنان است، علاوه بر فعالیت در ورزش در زمینه هنری نیز فعالیت دارد و همچنان عضو انجمن خوشنویسان است.