پیشکسوت والیبال: به جوانترها بهای بیشتری بدهند/ احترام همیشه سرلوحه فعالیت های صندوق بوده استسید احمد شوشتری پیشکسوت والیبال اعتقاد دارد باید بیشتر از قبل به جوان ها اهمیت داد زیرا شرایط والیبال تغییر کرده و سن برخی بازیکنان بالا رفته و تیم به نیروی جوان تر و با انگیزه تر نیاز دارد.

شوشتری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: حضور مربی خارجی برای تیم ملی خوب و موثر است ولی در صورتی که مربی مدام در حال رفت و آمد نباشد و بالای سر تیم بماند با سی دی که نمی توان تمرین کرد.

وی با بیان اینکه بازی های تدارکاتی از اهمیت خاصی برای حضور موفق یک تیم در تورنمنت ها برخوردار است، ادامه داد: بازی های تدارکاتی از ضروریات آمادگی تیم ملی است هر چقدر هم تمرینات یک تیم خوب پیش برود باز در زمین بازی و رویارویی با حریف می توان نکات تمرینی را اجرا و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرد پس تمرین خوب در کنار بازی تدارکاتی تاثیر دارد.

این پیشکسوت والیبال ادامه داد: البته با توجه به شرایط کنونی امکان بازی‌های تدارکاتی کم شده است. نظر من این است بازی تدارکاتی نباید طوری باشد که هزینه آن قابل جبران نباشد البته والیبال ما در آسیا مقتدر است و باید با تیم های غیرآسیایی بازیهای تدارکاتی بیشتری داشت.

شوشتری در مورد بازی های لیگ ملت ها که خرداد ماه آغاز می شود گفت: امیدواریم که با داشتن سه فاکتور نیروی جوان، تمرینات خوب و بازی های تدارکاتی نتایج درخور و حضور موفقی در این لیگ داشته باشیم و بعد از آن بتوانیم سهمیه المپیک را نیز کسب کنیم هرچند راه سختی است.

وی در خصوص برخی حاشیه ها در والیبال ایران گفت: مهم ترین اصل در تمام سطوح ورزش رعایت ادب و احترام است. این روزها مواردی از رعایت نکردن اخلاق در ورزش شنیده می شود که باید برای رفع آن ها برنامه ریزی کرد. نکته دیگر اینکه برخی از ورزشکاران ما تفاوتی بین اعتراض و توهین کردن قائل نیستند مثلا ما در والیبال ویدئو چک داریم و اگر اشتباهی شود بررسی می شود در ضمن داور هم یک انسان است و ممکن است گاهی اشتباه کند. بعضی برخوردها در مسابقات واقعا شایسته نیست.

پیشکسوت والیبال کشور در خصوص انتخابات رئیس فدراسیون والیبال گفت: امیدوارم که این انتخابات زودتر برگزار شود و در نهایت ریاست فدراسیون از خانواده والیبال انتخاب شود و احترام به پیشکسوت را بداند. من بعنوان پیشکسوت خواسته ام از ریاست فدراسیون این است که اگر خواستم برای دقایقی کوتاه به فدراسیون بروم شبیه یک غریبه با من برخورد نشود و محترم شمرده شوم. ما پیشکسوتان چیزی نمی خواهیم همین که در ماه یکبار در فدراسیون دور هم جمع شویم و دیدارهایمان به مراسم ترحیم یکدیگر ختم نشود خوب است. باور کنید من پیشکسوتانی را می شناسم که شش ماه است از خانه بیرون نیامده اند.

شوشتری در مورد عملکرد صندوق اعتباری گفت: وجود صندوق بسیار خوب و موثر است و همیشه احترام سرلوحه فعالیت هایش بوده است. هر چند مواردی نیز هست که بیشتر به مساله بودجه برمی گردد. این یک واقعیت است با توجه به نام صندوق همه از آن متوقع هستند. حالا در این خصوص دیدگاه ها متفاوت است یکی توقع دارد که از لحاظ مالی مورد توجه باشد، یکی هم به یک استکان چای و یک دیدار راضی است.

وی ادامه داد: ابطحی بسیار فرد محترمی است و برای صندوق زحمت می کشد و مشخص است دغدغه پیشکسوتان را دارد.