دکتر سلطانی‌فر خبر داد:

خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس تا پایان سال/ برگزاری انتخابات وزنه‌برداری و کشتی در اولین فرصتوزیر ورزش و جوانان با تأکید بر مصمم بودن وزارت بر خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از انجام این کار تا پایان سال 98 خبر داد.

به گزارش به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه مراسم اهدای یادبودها به موزه المپیک و پارالمپیک بیان کرد: بالاخره با هماهنگی خوبی که بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌هاست موزه ورزش بعد از چند دهه که تبدیل به آرزوی بزرگ جامعه ورزش شده بود ظرف چند هفته آینده افتتاح می‌شود. امروز شاهد بودید چند نسل ورزشی ما حضور داشتند از محمد نصیری گرفته تا احسان حدادی و نجمه خدمتی و در فضای دوستانه ای تمام آن چیزی که گرفته بودند را تقدیم موزه کردند تا در معرض دید عموم قرار گیرد و آیندگان به این افتخارات ببالند. افتتاح موزه اتفاق ویژه ای و در حال شکل گیری است که نقطه عطف تاریخی در ورزش ایران است.

سلطانی فر در پاسخ به این پرسش که واگذاری پرسپولیس و استقلال به کجا رسید، گفت: برای چندمین بار می گویم دولت و وزارت ورزش مصمم هستند کار واگذاری به بخش خصوصی تحقق پیدا کند. با تمهیداتی که انجام شده و با همکاری بورس و دیوان محاسبات و سازمان خصوصی سازی کار در حال انجام است. کارگروه ویژه ای تشکیل شده و مقدمات کار در حال فراهم شدن است. به امید خدا تا پایان سال ۹۸ به این مهم دست پیدا می‌کنیم. بنیه اصلی فوتبال ما دو سه باشگاه هستند که امیدوارم بتوانیم با فعال کردن بخش‌های خصوصی حقوقی و استعدادیابی بتوانند به پیشرفت فوتبال کمک کنند و در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشند. ما مصمم هستیم تا پایان سال ۹۸ خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس را اجرایی کنیم.

وزیر ورزش در مورد وضعیت ورزش برای کسب سهمیه المپیک نیز گفت: از حدود یک سال و نیم قبل ستاد بازی‌های المپیک و پار المپیک را تشکیل شده. در حقیقت مسابقات معتبری که به عنوان آمادگی می‌شد برای المپیک در نظر گرفت را رصد کردیم. المپیک هر کسی اراده کند نمی‌تواند برود بلکه باید سهمیه گرفت. در این مدت تدارکات لازم فراهم شده و جلسات مستمری داریم تا با بیشترین سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ حاضر شویم.

سلطانی فر در مورد زمان برگزاری انتخابات کشتی و وزنه برداری نیز گفت: ثبت نام‌ها انجام شده و سرپرست تعیین کردیم. مراحل درحال طی شدن است و در اولین فرصت انتخابات را برگزار می‌کنیم.