اهدای آخرین یادبودهای فدراسیون‌ها به موزه المپیک و پارالمپیکآخرین مرحله اهدای یادبودهای فدراسیون ها به موزه المپیک و پار المپیک برگزار شد و فاز اول این موزه ۳۰ اردیبهشت (۱۵ رمضان) افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، آخرین مرحله مراسم اهدای یادبودهای ورزشکاران و فدراسیون ها به موزه المپیک و پارالمپیک با حضور دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

فاز اول موزه المپیک و پارالمپیک ۳۰ اردیبهشت (۱۵ رمضان) افتتاح خواهد شد.

دوچرخه سواری (تجهیزات قدیمی) ، وزنه برداری (مدال)، بوکس (مدال و یادبود)، والیبال (یادبود، توپ و پیراهن)، شمشیربازی ، دوومیدانی، رزمی، کنگ فو، کوهنوردی و تنیس فدراسیون‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

احسان حدادی به همراه مربی خارجی اش، افشین داوری سرپرست والیبال، طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته، محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری به همراه خسروی سرپرست فدراسیون، علی داودی و علیرضا یوسفی، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به همراه سمیه یزدانی، تقی اکبری و صدیقه اکبری تنیس بازان قدیمی ایران، اورسجی و پوریا روسای فدراسیون‌های کبدی، بدمینتون، اعضای هیات اجرایی، حامد حدادی، عباس جدیدی، محمد نصیری و نجمه خدمتی از نفرات حاضر در این مراسم بودند.

صالحی امیری در این مراسم خطاب به فدراسیون‌ها گفت: به غیر از مدال‌ها و کاپ‌ها اگر یادبود دیگری هم دارید درخواست دارم به موزه اهدا کنید به ویژه از بازی‌های آسیایی تهران. همچنین ورزشکاران قوم‌های مختلف یادبودهایی را از قوم‌های خود بیاورند.

وزیر ورزش و جوانان نیز بیان کرد: صمیمانه از ورزشکاران، پیشکسوتان و تمام کسانی که از این حرکت فرهنگی و تاریخی حمایت کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم بعد از افتتاح فاز اول بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساختمان اصلی موزه را افتتاح کنیم و گنجینه‌ای ارزشمند از یادبودها داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان اولین نفری بود که یادبودی را به موزه اهدا کرد و گفت: در اولین دیدار ما در جام جهانی ۲۰۱۸ که با مراکش بازی داشتیم مسئولان فیفا یادبودی را هدیه کردند و من آن را به موزه اهدا می‌کنم.