سرمربی تیم کاتای بانوان ایران: صندوق در بحرانی ترین شرایط از من حمایت کرد/حذف کاراته از بازی‌های آسیایی قطعی نیستفرحناز ارباب سرمربی تیم ملی کاتای بانوان کشور، حمایت های صندوق از وی در زمان آسیب دیدگی بعد از یک تصادف سنگین را کار بزرگی خواند.

ارباب دارنده مدال برنز بازی های آسیایی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: در بدترین و بحرانی ترین شرایط صندوق از من پشتیبانی کرد و با توجه به اینکه هزینه های درمانم بالا بود در پرداخت آن ها کمک و روند درمانم را پیگیری کرد.

وی با بیان اینکه دو سال از تصادفش گذشته و حالا در سلامت است، ادامه داد: ما در حال تدارک برای مسابقات انتخابی تیم ملی کاتا هستیم. به این مسابقات شش بازیکن در کاتای انفرادی و پنج بازیکن در کاتای تیمی دعوت شده اند. بعد از رقابت های انتخابی اعضای تیم مشخص و اردوهای آمادگی برای مسابقات آسیایی اردن و جهانی اسپانیا آغاز خواهد شد.

ارباب در خصوص حذف کاراته از بازی های آسیایی گفت: حذف کاراته از بازی های آسیایی اتفاق خوبی نیست و قطعا انگیزه کاراته کاران را کمتر می کند، البته گفته می شود این موضوع در مورد بازی های آسیایی هنوز قطعی نیست و احتمالا این اتفاق نیفتد ولی در مورد المپیک حضور رشته کاراته در توکیو برای ما امیدبخش بود ولی گویا آن هم برای همین یک دوره است، البته تمام این ها دلیل نمی شود که ما نخواهیم برای دیگر بازی های بین المللی مانند مسابقات جهانی آماده نباشیم.


وی ادامه داد: در حال حاضر کاتای بانوان کشور در حال رشد است و خوب جلو می رود بازیکنان جوان و جویای نامی وارد این رشته شده اند و در سوپر لیگ و انتخابی کشور بازیکنان جوان کسب مقام کرده اند که بی شک سرمایه های خوبی برای کاراته کشور هستند. در مورد کومیته هم باید این فرصت به جوان ها داده شود و تنها به یک گروه بسنده و سرمایه گذاری نکنیم البته این بدان منظور نیست که قهرمانان و ورزشکاران با تجربه ما عملکردشان خوب نیست بلکه ما باید به دنبال توسعه این ورزش در میان جوان ترها و پرورش استعداهایی برای آینده باشیم.