حسن روشن: تلاش دکتر ابطحی بر رسیدگی بیشتر به پیشکسوتان است/ ضعف مدیریتی علت وضعیت کنونی استقلالحسن روشن مهاجم اسبق تیم استقلال شرایط کنونی استقلال را در ضعف مدیریتی خواند و تأکید کرد که تصمیم گیری ها در این باشگاه با ارزیابی کمیته های مختلف نیست و تنها به نظر دو، سه نفر خلاصه شده است.

روشن پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با روابط عمومی صندوق قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: باشگاه کمیته های مختلف دارد که باید متخصصان این کمیته ها مسائل را ارزیابی کنند و تحلیل و تصمیم گیری در مورد امور با آن ها باشد و بعد نتیجه را به مدیرعامل یا معاون آن ارجاع دهند ولی چنین روندی در حال حاضر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شفر یک مربی بازنشسته است، بیان داشت: شفر مربی بزرگی نبود زیرا همان 13 سال پیش که من در الاهلی دبی بودم و شفر آنجا سرمربی و جوان تر بود عمکرد خوبی نداشت چه برسد به حالا که 69 ساله بود، این در حالی است که در فوتبال مربی بالای 60 سال بازنشسته محسوب می شود.

روشن در مورد عملکرد استقلال در لیگ گذشته تصریح کرد: بازیکنان تیم در لیگ گذشته خوب عمل کردند و نتیجه مطلوب گرفتند وگرنه شفر کار بزرگی نکرد. متاسفانه هیچ کار آکادمیک یا جوان گرایی در راستای پرورش نیرو برای آینده استقلال با حضور او انجام نشد.

وی ادامه داد: من با آمدن مجیدی بعنوان سرمربی در استقلال مخالف بودم همه او را دوست دارند ولی زمان بدی به تیم آمد و برایم جالب است که چرا به او نگفتند این چند بازی را بالای سر استقلال بمان و برایش حکم سرمربی زدند.

روشن اضافه کرد: مدیران تیم می گویند برای فصل بعد می خواهند مربی خارجی بیاورند؛ این خوب است؛ اما در صورتی که مربی بزرگ بیاورند و مساله مهم این است که در حال حاضر مربی خوب بیکار نیست و همه سرکار هستند چون باشگاه ها بازی دارند. بنابراین باشگاه باید صبر کند تا بازی های لیگ های اروپایی و آمریکای جنوبی تمام شود بعد ببینند کدام مربی قرارداد ندارد بعد از تمام این ها کمیته فنی باید آن گزینه را ارزیابی کند و بعد از تایید آن ها نوبت به بستن قرارداد می شود؛ اما اگر می خواهد مدیرعامل مربی را بیاورد نتیجه مطلوب نخواهد بود چون مدیران شناختی در این خصوص ندارند.

وی در مورد پیش بینی اش در خصوص قهرمان لیگ گفت: استقلال در شرایط کنونی برای قهرمانی هیچ شانسی ندارد البته در فوتبال هر اتفاقی ممکن است، در مورد پرسپولیس هم با توجه به اینکه در نیم فصل دوم فاصله تیم ها با آن کم شد و قهرمانی برایش کمی سخت تر باید عملکرد برانکو را بررسی کرد هر چند زمزمه شنیده هایی هم هست مبنی بر اینکه دست هایی در کار است که نگذارند پرسپولیس قهرمان شود.

روشن در مورد حضور مربی های خارجی در فوتبال ما گفت: به نظر من حضور مربی خارجی در تیم ملی خیلی الزامی نیست بلکه این باشگاه های بزرگ فوتبال ما هستند که باید مربی خوب خارجی داشته باشند تا در آنجا بازیکنان پرورش یابند و به تیم ملی راه پیدا کنند. در نتیجه تیم ملی که بازیکنان خوب داشته باشد تنها به مدیریت خوب نیاز دارد.

وی در ادامه در مورد فعالیت ها و اقدامات صندوق حمایت گفت: پیشکسوتان بیش از آنکه به حمایت مالی نیاز داشته باشند به حمایت معنوی و رسیدگی نیاز دارند. خوشبختانه با آمدن دکتر ابطحی وضعیت صندوق خیلی بهتر شده و با جلسات متعدد تلاشش بر رسیدگی بیشتر است. همین باعث شده که خواسته اغلب پیشکسوتان ماندن ابطحی در مدیریت صندوق حتی با تغییر وزیر باشد.

روشن اضافه کرد: من برخی پیشنهادها در خصوص استفاده از تجربیات صندوق های حمایتی کشورهای خارجی برای صندوق دارم که در جلسه قریب الوقوعی به سمع مدیریت خواهم رساند که بی شک به بهبود خدمات دهی صندوق خیلی کمک خواهد کرد.