قهرمان پارالمپیک لندن: تنها صندوق از من یاد کرد/ امکانات اولیه تمرینی هم برایمان مهیا نیستمحسن کائیدی قهرمان پارالمپیک با بیان اینکه نیمی از ورزش روحیه است و نیمی دیگر آمادگی بدنی گفت: از مسابقات آسیایی به بعد هیچ سراغی از من گرفته نشده که حالت چطور است، چه می کنی و شرایط تمرینی ات چگونه است، تنها صندوق از من یاد کرد.

کائیدی قهرمان پارالمپیکی پرتاب نیزه و وزنه در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان افزود: بعد از مسابقات آسیا حدود دو ماه استراحت کردم. هم اکنون در شهرستان و خودم تمرین می کنم و هنوز هیچ برنامه ای به ما داده نشده است.

وی ادامه داد: برای ما بهترین زمان تمرین پاییز و زمستان است تا برنامه های پایه ای و بدنسازی انجام شود و در مسابقات که بهار و زمستان است نتیجه مطلوب بدست آید. زمین تمرینمان مشکل داشت و من این فرصت را از دست دادم و با آماده شدن زمین هم اکنون در حال تمرین هستم.

این مدال آور پارالمپیک لندن و ریو بیان کرد: اوایل تیرماه مسابقات قهرمانی کشور است که در آن نفرات اصلی تیم ملی مشخص می شوند که به مسابقات جهانی امارات اعزام می شوند. نفر اول و دوم مسابقات جهانی سهمیه المپیک را کسب می کنند.

کائیدی با اشاره به اینکه کشورهای دیگر تمرینات به روز و حرفه ای انجام می دهند، گفت: این در حالیست که ما حتی وسایل اولیه مانند نیزه، چکش هم برای تمریناتمان نداریم و با وسایل شخصی خود تمرین می کنیم. ما امکانات آنچنانی نمی خواهیم برایمان همان امکانات اولیه را فراهم کنند راضی هستیم. پنج هفته به مسابقات مانده و هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است. یکی از مشکلات دیگر این است که ما در هیچ تورنمنت بین المللی شرکت نمی کنیم و مستقیم به مسابقات جهانی و المپیک می رویم.

وی با بیان اینکه ما نمی توانیم دست روی دست بگذرایم تا ببینیم کی قرار است برایمان اردو و برنامه تمرینی بگذارند، اظهار کرد: همانطور که گفتم خودم تمریناتم را آغاز کرده ام و امیدوارم بتوانم با وجود تمام کمبودها و مشکلات بهترین نتیجه را بگیرم و همچنان در رنکینگ جهانی بمانم. همیشه برای کسب بهترین نتیجه و مدال طلا وارد میدان می شوم اما دلایل مختلفی چون داوری و شرایط مسابقه ممکن است نگذارد همان عملکردی که در تمرین ها داشته ام را در مسابقه بروز دهم.

کائیدی گفت: برای یک ورزشکار در سطح جهانی و المپیک هزینه های تمرین بسیار بالاست اغلب این ورزشکاران نیز به طور حرفه ای تمام وقتشان صرف ورزش است و شغل دیگری ندارند بنابراین باید حمایت بیشتری شوند.

وی افزود: من اعتقاد دارم که با کمترین امکانات باید بهترین نتیجه را گرفت از سال 2005 تاکنون 27 مدال به ویژه در تورنمنت های مهم چون پارالمپیک کسب کرده ام. متاسفانه کمیته ملی المپیک تنها به ورزشکاران طلایی آن هم با این شرط که از سال 2016 در رنکینگ جهانی اول باشد کمک می کند این خیلی منطقی نیست شاید ورزشکاری در رنکینگ چهارم یا پنجم باشد اما در مسابقات بتواند رکورد جا به جا کند.

کائیدی ادامه داد: از صندوق برای حمایت هایش تشکر دارم البته امیدواریم درمدیریت جدید نگاه به ورزشکاران پارالمپیکی مانند المپیکی ها باشد و ارزش مدال هایشان را برابر کنند.