انتقاد هادی نراقی نسبت به جلوگیری از ورود شفر به تمرین تیم استقلالهادی نراقی پیشکسوت تیم استقلال از نوع برخورد مدیریت و باشگاه استقلال با شفر و راه ندادن او به تمرین استقلال انتقاد و بیان کرد: من با این رویه مخالف هستم باید حرمت ها حفظ شود این رفتار در شان باشگاه استقلال و طرفداران آن نیست.

نراقی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: متاسفانه ما با یک خرما گرمی و با یک مویز سردی می کنیم. چهار ماه پیش شفر را حلوا حلوا می کردند حالا چگونه در این مدت کوتاه مربیگری را فراموش کرده است. من با کنار گذاشتن شفر آن هم با توجه زمان کمی که تا پایان لیگ باقی مانده است مخالف هستم. از طرفی معتقدم باید با شفر رفتار درستی داشت حتی اگر بر عملکرد او نقدی وارد است.

وی این نوع تصمیم ها را احساسی خواند و افزود: بهتر بود باشگاه استقلال تا پایان لیگ صبر می کرد زیرا در این مدت اتفاق خاصی با رفتن شفر برای استقلال نخواهد افتاد البته من نمی دانم اصلا کمیته فنی در جریان این ماجرا بوده است یا نه بهرحال آنچه دیده می شود وجود هرج و مرج در باشگاه استقلال است.

مهاجم اسبق تیم استقلال در مورد انتخاب فرهاد مجیدی بعنوان جایگزین شفر گفت: مجیدی از بازیکنان خوب و بسیار محبوب است که با آوردن او در این شرایط به استقلال به او لطمه زده شد. ما نباید بازیکنان بزرگی که سال ها به فوتبال خدمت کرده اند اینطور در تیررس حوادث قرار دهیم در حالیکه این بازیکنان می توانند در موقعیت مناسب سال ها به فوتبال کشور خدمت کنند.

نراقی یادآور شد: این نوع اتفاق ها در فوتبال ما بارها رخ داده است قربانی کردن موفقیت و محبوبیت یک بازیکن برای پنهان کردن ضعف عملکردی خود. یادمان هست که در چه شرایطی علی دایی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند در حالیکه او تجربه کمی در این حوزه داشت.

وی توضیح داد: البته من خوشحالم که مجیدی سنجیده عمل کرده و شرط گذاشته که برای چندهفته باقی مانده لیگ سرمربیگری را می پذیریم و برای فصل بعد آن را به عهده نمی گیرم. این تصمیم درست و مدبرانه ای است. زیرا همانطور که یک فوتبالیست از ابتدا در تیم ملی و تیم های بزرگ نبوده و یک پروسه را طی کرده برای مربیگری هم باید با مربیگری در تیم های رده پایین تر و طی دوره های آموزشی تجربه و سوابق مناسب کسب کرد تا بعد در تیم های بزرگ بتوان حضور مثبت داشت.

نراقی با بیان اینکه عملکرد مدیریتی در فوتبال مورد بررسی قرار نمی گیرد، گفت: ما تنها عملکرد مربیان را بررسی می کنیم چرا مربی را قربانی می کنیم. باید فعالیت و برنامه ریزی های مدیریتی را نیز بررسی کرد، تاکنون ندیده ایم بعد از اینکه تیمی دچار مشکل می شود مدیریت آن را تجزیه و تحلیل کنند.

وی ادامه داد: در مورد تیم ملی هم مساله همین است به جای بررسی کار کی روش باید عملکرد مدیریتی را بررسی کنیم. باید دید برنامه ریزی و هدف گذاری مدیران برای هشت سال حضور کی روش در تیم ملی فوتبال چه بوده است. روشن است که کی روش هنگام عزیمت از ایران بهره برداری خود از این زمان را کرده بود؛ ولی فوتبال ما نه.

این پیشکسوت فوتبال استقلال ادامه داد: در دوره ای فرانک اوفارل به تیم ملی ایران آمد در آن زمان حشمت مهاجرانی دستیار او بود بعد از یک سال که اوفارل از تیم ملی رفت ما یک مربی خوب به اسم حشمت مهاجرانی داشتیم این یعنی سرمایه گذاری. حالا باید ببینیم با توجه به مقدار پولی که به کی روش داده شده چه بهره برداری شده و چند نفر برای فوتبال ما پرورش یافته اند؟ هیچ و این دقیقا فوتبال ما را 16 سال عقب انداخت.

نراقی افزود: ما با ماندن کی روش فقط هزینه کردیم حالا نکته اینجاست اگر هدف هزینه بوده یعنی تنها شرکت در چند مسابقه و کسب نتیجه که البته آن هم به دست نیامد کی روش گزینه مناسبی بود و اگر نه قرار بوده برای فوتبال سرمایه گذاری شود با کی روش بزرگترین خیانت به فوتبال ایران شد.

وی در ادامه درباره شرایط صندوق بیان داشت: مهم ترین درخواستم از صندوق حفظ شأن پیشکسوتان و قهرمانان است که کم ترین و ناچیزترین حق آن هاست. این ورزشکاران روزی اسطوره بودند و با موفقیت های خود احساس غرور ملی را به مردم یک کشور هدیه کردند و حالا باید قدردان آن ها بود.