پیشکسوت کشتی : صندوق پیشکسوتان نیازمند به حمایت را شناسایی کند/ فرنگی کاران ظرفیت کسب مدال المپیک را دارندمهدی شربیانی ملی پوش سابق کشتی فرنگی با تأکید بر حفظ حرمت پیشکسوتان از صندوق حمایت درخواست کرد تا پیشکسوتانی که به توجه و حمایت بیشتر نیاز دارند را شناساسی کند.

شربیانی سرپرست کنونی تیم ملی جوانان کشتی فرنگی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: امیدواریم با حضور مدیریت جدید فعالیت های صندوق در مسیر حفظ احترام و حمایت بیشتر از پیشکسوتان باشد زیرا این گروه اغلب افراد باوقاری هستند که ممکن است انتظار و نیاز خود را مطرح نکنند.

شربیانی قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در آسیا را قابل پیش بینی دانست و افزود: این قهرمانی نشان داد که کشتی فرنگی ما در مسیر درستی قرار گرفته و در یک دهه اخیر رشد خود را تثبیت کرده و حالا به یکی از مدعیان این رشته در آسیا و جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کشتی فرنگی ایران پا به پای کشتی آزاد حرکت می کند و همین انتظار و توقع مردم را برای کسب سکوهای بین المللی بالا برده و بی شک المپیک نیز یکی از این هاست و مطمئنا فرنگی کاران ما توانایی آن را دارند.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در مورد آخرین وضعیت تیم جوانان گفت: تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در حال آماده سازی برای شرکت در مسابقات آسیایی در تیرماه و بعد از آن مسابقات جهانی در مردادماه است.

شربیانی وضعیت تیم جوانان را مطلوب خواند و اضافه کرد: برنامه های تیم تدوین و در حال اجراست ما تقویم ورزشی اتحادیه جهانی را نیز در اختیار فدراسیون قرار داده ایم که امیدواریم با تعیین تکلیف سریع تر ریاست فدراسیون شاهد ادامه مثبت روند تمرینات باشیم.

شربیانی با اشاره به موفقیت های این تیم در آسیا و جهان گفت: کسب قهرمانی پی در پی جهان در دو سال گذشته توسط فرنگی کاران جوانمان نشان از شکل گیری سرمایه عظیم برای آینده کشتی فرنگی کشور در سطح قهرمانی دارد.

وی در خصوص انتخابات پیش روی فدراسیون کشتی گفت: امیدواریم که هر چه سریع تر مجمع انتخابات را برگزار کند و در محیطی خوب و سالم شاهد انتخاب بهترین گزینه از سوی افراد دارای حق رای باشیم و آرامش به فضای کشتی ایران بازگردد.