پیشکسوت شمشیربازی: اقدامات صندوق حمایت مثبت است/ فدراسیون فقط روی چند بازیکن تمرکز کردهکیومرث طلوعی سرمربی اسبق تیم‌های ملی شمشیربازی اسلحه اپه و فلوره اقدامات صندوق حمایت برای قهرمانان و پیشکسوتان را مثبت ارزیابی کرد.

کیومرث طلوعی پیشکسوت شمشیربازی ایران در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان بیان داشت: اخبار صندوق را از سایت و شبکه های اجتماعی دنبال می کنم اقدامات این صندوق برای قهرمانان و پیشکسوتان مثبت است و از دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق تشکر می کنم. از مسئولان صندوق دعوت می‌کنم از سالن جدید شمشیربازی اصفهان دیدن کنند. این سالن 8 پیست دارد و در خاورمیانه بی نظیر است.

این پیشکسوت با بیان این که در حال حاضر هفته ای سه تا چهار روز آموزش می دهد، گفت: الان فقط آموزش می دهم مسابقات پیشکسوتان هم اگر باشد شرکت می کنم که فکر می کنم این مسابقات مهر و آبان برگزار شود.

طلوعی درباره عملکرد فدراسیون نیز عنوان داشت: فدراسیون راه خودش را می رود. چهار، پنج بازیکن ثابت هستند و همه بودجه فدراسیون خرج این این بازیکنان می شود. نفس ورزش برای سلامتی و کشیده شدن جوانان به راه های سالم است. قهرمانی جزئی از این اصل است اما فدراسیون همه این ها را رها کرده و فقط روی چند بازیکن تمرکز کرده است.

این پیشکسوت افزود: تمرکز فدراسیون تنها روی ماده سابر هم هست، ماده های فلوره و اپه از رده خارج شده اند. تیم اپه قبلا دوم آسیا یا فلوره پنجم آسیا بود ولی حالا اپه هجدهم، نوزدهم است و فلوره هم جایگاه ندارد این بدین معنی است که در جهت مثبت حرکت نکرده‌ایم. ورزش مثل زنجیر می ماند اگر بینش جدا شود وصل کردن آن سخت می شود. آموزش و برنامه‌ریزی ما ضعیف است به این دلیل زنجیره حلقه هایش کم می شود.فدراسیون مثل پدر یک خانواده می ماند پدر خانواده نباید بین بچه ها فرق بگذارد.

طلوعی ادامه داد: رشته های دیگر هم همین اشکال را دارند مثلا بالای سه چهار میلیون بازیکن فوتبال هستند اما فدراسیون در این مجموعه عظیم نمی‌توانسته 11 بازیکن تربیت کند این ضعف مربی است. باید از آدم های خبره استفاده شود.