غیاثی: مدیریت صندوق توجه ویژه ای به قهرمانان و پیشکسوتان دارد/ می توانیم پنج سهمیه برای المپیک توکیو کسب کنیمتیمور غیاثی پیشکسوت دوومیدانی از توجه ویژه مدیریت جدید صندوق نسبت به قهرمانان و پیشکسوتان تقدیر و ابراز امیدواری کرد که مدیرانی چون ابطحی در چنین مسندهای پرچالش و حمایتی بیشتر بمانند.

غیاثی عضو اسبق تیم ملی دوومیدانی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان با اشاره به اینکه نزدیک به دو دهه قبل با تعدادی از ورزشکاران ایجاد صندوق بوده اند، افزود: متاسفانه بیشتر مدیران صندوق اعتباری وظیفه ذاتی اش را جدی نگرفتند و آن چیزی که بر عهده شان بود انجام ندادند.

وی ادامه داد: قهرمانان و به ویژه پیشکسوتان تنها احتیاج به مادیات ندارند بلکه در وهله اول به توجه نیاز دارند که خوشبختانه این روند و نگاه با تغییر مدیریت در چند ماه اخیر از سوی صندوق پررنگ تر شده است مانند تبریک تولد و یادآروی افتخارات قهرمانان و عیادت و دیدار از آن ها.

غیاثی یادآور شد: در دوره های مدیریتی قبل به راحتی فرصتی برای دیدار و طرح دغدغه و مشکل با مدیرعامل فراهم نمی شد در حالی که هم اکنون در اتاق ابطحی به روی همه باز است.

قهرمان اسبق آسیا در تحلیل عملکرد تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا (قطر) گفت: با توجه به شرایط کنونی بودجه و کمبودهای نرم افزاری و سخت افزاری چنین نتیجه ای نیز مورد قبول و خوب است. دو و میدانی بعنوان رشته اول المپیک و ورزش مادر مورد توجه خاص و ویژه در تمامی کشورهاست؛ ولی در کشور ما متاسفانه اینطور نیست ما بارها گفته ایم با این بودجه کم نمی شود کار خاصی کرد و همین تعداد قهرمانی نیز خارق العاده است.

وی با بیان اینکه در کشور ما استعداهای نابی در این ورزش وجود دارد، اضافه کرد: شرایط اقلیمی و ژنتیکی نیز این فرصت را در کشور ما بیشتر کرده است ولی باید روی آن سرمایه گذاری شود. در کشور ما متخصص دوومیدانی بسیار است اما چون از لحاظ اقتصادی تامین نمی شوند نباید توقع همکاری از آن ها داشت.

غیاثی ادامه داد: نکته بعدی در بدست آوردن نتایج مطلوب انگیزه ورزشکار است وقتی ورزشکار هنوز پاداش وعده داده شده مسابقات آسیایی را دریافت نکرده با چه انگیزه ای می خواهد در مسابقات بعدی قهرمان شود؟

وی با بیان اینکه ورزش حالا دیگر یک صنعت و اقتصاد و درآمدزایی در آن مهم است، گفت: متأسفانه تاکنون آیین نامه و ضوابطی تدوین نشده تا ورزشکار با خیال آسوده نسبت به آینده به ورزش قهرمانی و حرفه ای بپردازد. همانطور که می دانیم ورزش در سطح بالا انواع آسیب دیدگی و صدمه دارد ولی بعد ازپایان دوران قهرمانی و حرفه ای ورزشکار با انواع آسیب ها و مشکلات فراموش خواهد شد.

غیاثی با اشاره به کسب ده سهمیه دوومیدانی در المپیک ریو افزود: با وجود شرایط جدید و سخت کسب سهمیه المپیک، هدف گذاری ما برای المپیک توکیو پنج سهمیه است که با حمایت و نگاه ویژه مسئولان و وزارت ورزش دور از دسترس نیست.

مدال آور بازی های آسیایی درخصوص شرایط آماده سازی احسان حدادی نیز گفت: حدادی هم اکنون در حال تمرین است و نگاه فدراسیون و کمیته ملی المپیک به او مثبت است. ان شالله با ادامه روند حمایتی و تمرینی اش اصلی ترین شانس ما برای کسب مدال المپیک خواهد بود البته ما در رشته سه هزار متر با مانع و پرتاب ها نیز شانس کسب مدال در المپیک را داریم.