پاکیزه جم: مدیریت جدید صندوق دنبال کار جدی و موثر است/ حضور بانوان در قهرمانی آسیا اتفاق مثبتی بودپیشکسوت و قهرمان اسبق وزنه برداری ایران تغییرات مدیریتی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان را نقطه عطفی برای اتفاقات مثبت در آینده عنوان و تأکید کرد که از شواهد برمی آید مدیریت جدید انسانی دغدغه مند وبه دنبال کار جدی و موثر است.

علی پاکیزه جم پیشکسوت و قهرمان اسبق وزنه برداری در گفت وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: با توجه به اینکه پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی دوران اوج و جوانی خود را صرف ورزش کشور و نام ایران کردند بنابراین باید پس از پایان دوران حرفه ای مورد حمایت بیشتری باشند که امیدوارم این مهم در زمان مدیریت دکتر ابطحی مورد توجه بیشتر باشد و آنچه مستحق پیشکسوتان است رخ دهد.

دارنده مدال طلا آسیا در ادامه در مورد عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در خصوص عملکرد تیم باید تا پایان مسابقات صبر کرد ولی با توجه به نتایج بدست آمده تاکنون، اعضای تیم خوب عمل کرده اند. انتقاد در مورد برخی نتایج را نیز را باید به بعد از مسابقات با حضور مربی موکول کرد.

پاکیزه جم همچنین اولین حضور بانوان وزنه بردار در این مسابقات را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: این تیم به خوبی آماده شده است و بانوان وزنه بردار ما توانایی این را دارند که رکوردهایشان را بالاتر ببرند؛ اما باید این نکته را در نظر گرفت که هم حضور مربی خارجی و هم زمان اردوها در نتیجه گیری بهتر تاثیر خواهد داشت.

وی در خصوص سهیمه ایران در المپیک گفت: ما در بخش مردان تنها دو سهمیه در المپیک داریم که بدون شک در یکی از آن ها شانس مدال آوری صد در صد است؛ اما برای وزن فوق سنگین باید منتظر رکوردها بود. البته حضور بانوان نیز می تواند به ما در مدال آوری المپیک کمک کند؛ اما از آنجایی که بانوان تجربه تمرینی و مربیگری کمتری دارند باید از فرصت یک ساله پیش رو با آوردن مربی خارجی و استفاده از دانش فنی و تمرینی اش برای تقویت تیم بهره برد.

پاکیزه جم در خصوص انصراف کیانوش رستمی از مسابقات قهرمانی آسیا ادامه داد: نباید خیلی روی این مساله تمرکز کرد زیرا کیانوش رستمی در مسابقات تایلند توانسته سهمیه المپیک را کسب کرد.

این پیشکسوت وزنه برداری کشور درباره انتخابات پیش روی فدراسیون وزنه برداری نیز گفت: در مورد انتخابات بهتر است هیچ گمانه زنی مطرح نشود و منتظر نتیجه ماند و امیدوار بود که آنکه بیشترین استحقاق را دارد برای ریاست فدراسیون انتخاب شود.