داورزنی: حال پرسپولیس و استقلال باید همیشه خوب باشد/ مطرح شدن بحث پاداش‌ها در فضای مجازی به صلاح ورزش و ورزشکاران نیستمعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: به صلاح ورزش و ورزشکاران نمی‌دانم موضوع پاداش‌ها را در فضای مجازی مطرح و خودشان را با سایر رشته‌ها مقایسه کنند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و اقدامات وزارت ورزش اظهار داشت: مسئولیت در این‌باره در اختیار سازمان خصوصی سازی است. وزارت ورزش مصوبه دولت را گرفته است. سازمان خصوصی‌سازی هم دنبال این است فرآیند و نحوه واگذاری را بررسی کند تا زودتر این دو باشگاه خصوصی شوند.

وی تاکید کرد: بدون شک ما در وزارت ورزش بیش از خیلی از دوستان علاقه داریم هرچه زودتر این دو باشگاه به مردم واگذار شود.

معاون وزیر ورزش درباره انتخاب مدیران عامل استقلال و پرسپولیس از سوی وزارتخانه در این شرایط گفت: طبیعی است که این دو باشگاه نمی‌توانند بی‌صاحب باشند. تا زمانی که متولی دولت است، وزارت ورزش درباره مجمع دو باشگاه تصمیم‌گیر است. این دو باشگاه در دو سال اخیر فوق‌العاده کار کرده‌اند و نباید به برنامه‌های آنها آسیب برسد. باید همواره حال این دو باشگاه خوب باشد تا زمانی که واگذار شوند. بعد از واگذاری همه‌چیز در هیئت مدیره خودشان معرفی می‌شود.

داورزنی همچنین در خصوص میزان پرداختی وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در 9 ماه گذشته نزدیک به 26 یا 27 میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال پرداختی داشتیم که 11 میلیارد تومانش فقط برای آماده‌سازی تیم و پاداش‌ها بوده است. البته دوستان در فدراسیون فوتبال هم منابع زیادی را تامین کردند. درآمد حاصل از صعود در جام ملت‌ها و یا درآمد صعود به جام جهانی. باید گفت عملکرد فوتبال ما در 5 سال گذشته طوری بوده که تیم اول آسیا بوده است.

وی ادامه داد: جا دارد از تمام بازیکنان عزیز تشکر کنم. ما در جام جهانی فوق‌العاده کار کردیم. در جام ملت‌ها پنج بازی خوب انجام دادیم و فقط در یک مسابقه به خاطر یک اشتباه چنین نتیجه‌ای رقم خورد. به خاطر یک بازی نمی‌شود زحمات فدراسیون و بازیکنان را زیر سئوال برد.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نبود کارلوس کی‌روش مدیریت می‌شد تا نفع زیادی از حضورش ببریم؟ گفت: نه تنها در فوتبال بلکه باید در تمام رشته‌ها نوع حرکت‌مان براساس برنامه مشخص باشد که افراد در خدمت برنامه باشند. بازیکنان، مدیریت و کادر فنی باید در خدمت برنامه باشند.

داورزنی درباره گلایه بعضی از ورزشکاران به خاطر توجه بیش از حد به فوتبال و ماجرای پاداش خبرساز ملی‌پوشان هم تصریح کرد: به صلاح ورزش و ورزشکاران نمی‌دانم این موضوعات را در فضای مجازی مطرح کنند و خودشان را با سایر رشته‌ها مقایسه کنند. البته وزارت ورزش و کمیته المپیک باید فکری به حال این موضوع کند. هر رشته شرایط، جایگاه و مارکتینگ خاص خودش را دارد. قهرمان‌ها سرمایه ما هستند و باید دغدغه آنها را جای دیگری بررسی کنیم.