صالحی امیری: ورزش بعد از انقلاب جهش بلندی داشته استرئیس کمیته ملی المپیک به ملت وعده کرد که در آینده نزدیک و در المپیک رویش‌های جدیدی در ورزش قهرمانی شاهد خواهند بود و ورزش کام ملت را شیرین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، رضا صالحی امیری در حاشیه مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا بیان کرد: همه ما جیره خور سفره اهل بیت هستیم. ما هرساله در ایام شهادت روضه داریم تا متذکر شویم حضرت فاطمه زهرا سرور همه مردان و زنان است. معتقدم اگر انقلاب اسلامی تداوم دارد به برکت اهل بیت است. امیدوارم همه قهرمانان ما بدانند با یاد و نام حضرت فاطمه می‌توانند در تاریخ ماندگار شوند.

صالحی امیری در مورد چهل سالگی ورزش ایران پس از انقلاب گفت: انقلاب اسلامی ریشه‌های تنومند دارد و اگر این درخت سبز هست بخاطر ریشه‌هایش است. ورزش ما بعد از انقلاب جهش بلندی داشته و افتخار آفرینی‌های بزرگی داشته است. تحول کمی کیفی رخ داد و مدال‌های ما چهار برابر شده است و نسل جدیدی از ورزشکاران رویش کردند. در بسیاری از رشته‌ها جایگاه بالایی داریم که معتقدم به برکت انقلاب است. توسعه، ظهور نسل جدید و اینکه بر اساس عدالت همگان امکان دسترسی به امکانات ورزشی را دارند از برکت انقلاب است. به ملت وعده می‌کنم در آینده نزدیک و در المپیک رویش‌های جدیدی در ورزش قهرمانی شاهد خواهیم بود و ورزش کام ملت را شیرین می‌کند.

رئیس کمیته ملی در پاسخ به این پرسش که چه خبر خوشی برای مردم ایران دارد، تصریح کرد: در آستانه کسب سهمیه المپیک هستیم در تعدادی از رشته‌ها انجام شد و در برخی دیگر از رشته‌ها در حال انجام است. سال ۱۳۹۸ سال شکوفایی ورزش قهرمانی ما برای رسیدن به سکوی المپیک در سال ۹۹ است.

او در مورد تشکیل فدراسیون ورزش زنان نیز گفت: در حوزه ورزش زنان، نگاه ما تبلیغاتی و صوری نیست. در برنامه ۱۰ ساله به لحاظ کمی و کیفی شاهد برابری حضور در زنان در عرصه‌های ملی آسیایی و جهانی خواهیم بود. معتقدیم زنان هیچ ِکاستی نسبت به مردان ندارند و فقط باید بستر فراهم شود. ما حداکثر حمایت و برنامه ریزی را زنان خواهیم داشت و در آینده نزدیک شاهد جهش و رویش جدید در سطح ملی و منطقه‌ای و جهانی خواهید بود. این حوزه را تقویت کنیم تجربه ثابت کرده دختران اراده کنند به سمت سکو می‌روند.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد مصدومیت جدی سهراب مرادی و نگرانی که در مورد وضعیت او وجود دارد، تصریح کرد: این را باید از علی مرادی بپرسید. با سهراب مرادی ارتباط دارم و جای نگرانی نیست. او به جایگاه اصلی خودش بر می‌گردد و او قطعاً از امیدهای کسب طلای ما است. شخصاً با اطلاعی که دارم جای نگرانی نیست سهراب و همه قهرمانان در ۲۰۲۰ خواهند درخشید. سهراب سرمایه ملی ما است و در المپیک خواهد درخشید.