ابراهیم در گفت‎وگو با صندوق حمایت:

نگاه خاص مدیریت صندوق کمک شایانی به پیشکسوتان خواهد کردپیشکسوت والیبال اعتقاد دارد که نگاه خاص و جدید ابطحی، مدیریت صندوق حمایت می‎تواند مفید واقع شود و کمک شایانی به پیشکسوتان کشورمان بکند.

خسرو ابراهیم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با اشاره به نام گذاری روز 17 دی ماه به نام روز پیشکسوت در تقویم، تصریح کرد: چنین طرح‎هایی خوب است اما باید بیشتر شاهد چنین روزهایی در تقویم باشیم. متاسفانه در ایران بدعتی بدی وجود دارد و تا زمانی که افراد در قید حیات هستند، فراموش می‎شوند و هنگامی که دار فانی را وداع می‎گویند،، تازه در موردشان سروصدا می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن روز پیشکسوت در تقویم اتفاق خوبی برای ورزشکاران قدیمی است، ادامه داد: در کشورهای دیگر موزه‌های وجود دارد که نام و یادگار افراد را زنده نگه می‌دارند. اعتقاد دارم زنده نگه داشتن یاد پیشکسوت برای آیندگان و جوانان امروز خوب است. نوجوانان و جوانان متوجه خواهند شد که در گذشته چه اتفاقاتی برای ورزش رخ داده است و با تاریخ ورزش کشورشان بیشتر آشنا خواهند شد.

پیشکسوت والیبال یادآور شد: متاسفانه این اتفاقات در ورزش ایران تا به امروز به جز مواردی خاص، رخ نداده است و ما در ورزش همیشه درگیر مسائل جاری هستیم. وقتی می‌برند، بیهوش هستیم و وقتی شکست می‎خورند، تازه به هوش می‎آییم و ایراد میگیریم. اعتقاد دارم حضور روز پیشکسوت در تقویم اتفاق خوبی است؛ منوط به این اینکه جدی گرفته و این کار اصولی پیگیری شود.

وی در خصوص طرح پیشنهادی مدیرعامل صندوق در خصوص افزایش مستمری پیشکسوتان نیز گفت: این اتفاق خیلی خوب است. چنین اقدامی، نیازی مبرم برای شرایط کنونی است. بسیاری از ورزشکاران قدیمی، شرایط مالی مناسبی ندارد و به خوبی می‎دانم که اوضاع اقتصادی آنها مساعد نیست.

ابراهیم در ادامه اظهارات خود یادآور شد: ورزشکاران قبل از انقلاب، بازنشستگی ضعیفی می‌گیرند. همانطور که می‌دانید پیش از انقلاب پولی در ورزش نبود و فقط بحث افتخارآفرینی مطرح بود. امروز، ورزشکاران قبل از انقلاب دستشان خالی است و شرایط سختی دارند و این نگاه خاص مدیریت جدید صندوق می‎تواند مفید واقع شود و کمک شایانی به پیشکسوتان کشورمان بکند.