کاپیتان سابق تیم ملی والیبال:

پیشنهاد ابطحی برای نامگذاری سالگرد تختی به نام روز پیشکسوت ارزنده بودمحمد شریف زاده پیشکسوت والیبال ایران با ابراز خشنودی از پیشنهاد دکتر ابطحی در مورد نامگذاری سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی به نام "روز پیشکسوت"، ورزش ایران را در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دارای پیشرفت محسوسی دانست.

محمد شریف زاده کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در بازی های آسیایی 1958 در توکیو در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درخصوص شرایط حال حاضر خود گفت: من در حال حاضر کارگاه فنی دارم و در صنعت مشغول هستم. دو سال قبل هم در سن 82 سالگی در حال انجام یک آزمایش فنی و مهندسی به دلیل بی توجهی و بی دقتی دست راستم که سال ها با آن در والیبال آبشار می زدم از دست دادم.

شریف زاده ادامه داد: ما در سن 84 سالگی هنوز به مملکت و ورزش، صنعت مملکت و کارهای عمرانی علاقه دارم. به فدراسیون والیبال هم می‌روم. روزهای تعطیل هم در تپه های نزدیک منزلم کوهپیمایی می کنم.

این پیشکسوت والیبال درباره حضورش در صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و جلسه با مدیرعامل این صندوق نیز بیان داشت: با آقای ابطحی جلسه داشتم، لطف کرد و اساسنامه را به من داد و موظف هستم با مسئول مالی که کارهای بازرگانی انجام می دهد جلسه بگذارم تا نقطه نظرات پیشکسوتان را در خصوص تغییراتی در اساسنامه بیان کنم. به امید خدا اتفاقات خوبی در راه است. همه حرکات صندوق در جهت کمک به ورزشکاران و ورزش مملکت است.

شریف زاده همچنین در خصوص نامگذاری 17 دی روز سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی به نام "روز پیشکسوت" به پیشنهاد ابطحی مدیرعامل صندوق گفت: این پیشنهاد بسیار خوب و ارزنده بود. من سال 1337 که همان سال 1958 میلادی می شود به عنوان کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مسابقات المپیک آسیایی ژاپن شرکت کردم شادوران تختی جزو سروران ما بود. ورزشکاران همیشه دور او بودند و خاطرات خوبی از آن رقابت ها داریم. تختی یکی از افتخارات این مملکت و باعث افتخار است که سالگرد او به عنوان روز پیشکسوت نامگذاری شده تا از این قشر یاد شود.

ملی پوش سابق والیبال درباره ورزش ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز عنوان کرد: پیشرفت ورزش ما بعد از انقلاب بسیار محسوس است فقط تنها نکته ای که وجود دارد توقعات ورزشکاران است. من زمانی که ورزشکار بودم باید 15 زار پول برق باشگاه را می دادم البته همه ورزشکاران همینطور بودند و همه در توان خودشان پول می دادند که باشگاه برق پرداخت شود حتی ما در فضای باز تمرین می کردیم. وقتی هم این را مرور می کنم خوشحال هم می شوم ولی الان مثلا در رشته والیبال بعضی از قهرمانان تا یک میلیارد نگیرند بازی نمی کنند یا در فوتبال یا رشته های دیگر. اما تختی قهرمان بود و کسی از این پول ها به او نمی داد مقایسه این دو حالت به مذاق ما قدیمی ها سازگار نیست ولی کلیت ورزش بعد از انقلاب پیشرفت خوبی داشته است.