کلانی:

برنامه‌های ابطحی جالب توجه است/ شاهد شکوفایی صندوق حمایت خواهیم بودپیشکسوت فوتبال ایران بر این اعتقاد است که به زودی اتفاقات بزرگی در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور رخ می‎دهد و این مجموعه به شکوفایی خواهد رسید.

حسین کلانی در گفت‌وگو با خبرنگار صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: در همین ابتدا باید بگویم که هر کمکی از من در راستای حمایت از صندوق بربیاید، دریغ نخوام کرد. در همین راستا چندی پیش نشست خوبی با ابطحی، مدیرعامل صندوق حمایت داشتیم. او نظرات فوق‌العاده‌ای در مورد پیشکسوتان و قهرمانان داشت.

وی ادامه داد: فکر میکنم با توجه به تجربیات، دانش و حسن نیتی که مدیرعامل صندوق دارد؛ همچنین با توجه به شناختی که از او دارم، ابطحی می‌تواند با همکاری و جذب نظرات پیشکسوتان، گام‎های موثر و مهمی را بردارد. در نشستی که با او داشتیم مقرر شد طی جلسات آینده ایده‎ها و نظراتی را در راستای درآمدزایی هرچه بیشتر صندوق ارائه کنیم.

عضو پیشین تیم ملی فوتبال با بیان اینکه هدف ابطحی از حضور در صندوق حمایت، ارتقا وضعیت قهرمانان و پیشکسوتان است، گفت: از کمبودهای موجود و شرایط اقتصادی کشور به خوبی اطلاع داریم اما به نظرم صندوق حمایت باید به افرادی که در گذشته برای کشور افتخار آفرینی کرده‎اند، بیشتر توجه کند و به فکر آنها باشد. بسیاری از پیشکسوتان در حال حاضر شرایط مساعدی ندارند و نباید آنها را که روزی باعث افتخار آفرینی شدند، فراموش کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: قطعا با حضور ابطحی این معضلات حل و فصل خواهد شد؛ چرا که برنامه‌های او در بعد مسائل بیمه‎ای و کمک‎های مالی به پیشکسوتان و قهرمانان جالب توجه است و در صورت عملیاتی شدن آنها، شاهد شکوفایی صندوق حمایت خواهیم بود.

وی در خصوص شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه برگزاری مسابقات جام ملت‎های آسیا، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم مسائلی که به هنر و ورزش ارتباط دارند، می‌تواند به بالا بردن شور و شعف مردم کمک کرده و باعث امیدواری آنها شود. این موضوع در ورزش و خصوصا در فوتبال بسیار بیشتر است و در شرایط فعلی کشور، جام ملت‌ها می‌تواند باعث شادی مردم شود.

کلانی گفت: چند روز دیگر مسابقات جام ملت‎های آسیا شروع می‌شود و اگر اختلاف نظر یا سلیقه‌ای وجود دارد باید به صورت کامل کنار گذاشته شود. در این مقطع همه باید به هم دست اتحاد بدهیم و در کنار تیم ملی کشورمان باشیم تا به امید خدا با کسب عنوان قهرمانی، نشاط اجتماعی را به کشور برگردانیم.