صعود فوتبال ساحلی ایران به رده دوم جهانآخرین رنکنیگ تیم‌های ملی فوتبال ساحلی جهان با کسب موفقیت دیگری از ساحلی بازان ایران، از سوی سازمان جهانی فوتبال ساحلی اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل فدراسیون فوتبال، جدید رنکینگ تیم‌های ملی فوتبال ساحلی جهان (ماه نوامبر ۲۰۱۸) اعلام شد و تیم ملی ایران در رده دوم رنکینگ جهانی قرار گرفتند.

بر همین اساس، تیم‌های ملی برزیل با ۳۸۷۵ امتیاز، ایران با ۲۵۷۳ امتیاز، پرتغال با ۲۴۵۰ امتیاز، روسیه با ۲۰۱۷ امتیاز و ایتالیا با ۱۹۷۸ امتیازدر رده‌های اول تا پنجم رده بندی جهانی ایستادند.

تیم‌های تاهیتی، پاراگوئه، سوییس، اسپانیا و ژاپن هم در رده های پنجم تا دهم جهان ایستادند.

نحوه امتیازبندی تیم‌ها در جدول رده بندی جهانی، بر اساس امتیازات کسب شده از مجموع مسابقات شرکت کرده در چهار سال گذشته توسط هر تیم است که نمایش خیره کننده ساحلی‌بازان ایران در مسابقات جام بین قاره‌ای ۲۰۱۹ و کسب مقام قهرمانی، موجب افزایش امتیازات ایران و صعود به رده دوم جهان شد.

سازمان جهانی فوتبال ساحلی ضمن اعلام این خبر در تارنمای خود و تشریح کوتاهی از روند کسب قهرمانی ایران در مسابقات جام بین قاره‌ای نوشت: "تبریک به ایران ! آیا آنها می‌توانند فاصله بین خود و برزیل (تیم نخست رنکینگ) را بیش از پیش کاهش دهند."