برخواه وضعیت تیم ملی وزنه‌برداری در رقابت‌های جهانی را تشریح کردسرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در آستانه حضور نخستین ملی پوش کشورمان روی تخته رقابت های جهانی از شرایط تیم اظهار امیدواری کرد.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از مهر، محمدحسین برخواه درباره وضعیت تیم ملی ایران در مسابقات جهانی وزنه‌برداری اظهار داشت: اولین جلسه تمرینی را روز شنبه با حضور تمامی اعضای تیم برگزار کردیم. خداراشکر همه ملی‌پوشان از وضعیت خوبی برخوردار هستند و خیلی امیدوار به کسب نتایج خوب در این مسابقات هستیم.

وی درباره وضعیت وزنه‌برداران تیم ملی افزود: خداراشکر بچه‌ها وضعیت خوبی دارند. ما برای بچه‌هایی که اواخر هفته مسابقه دارند، یک تمرین نسبتاً سنگینی را خواهیم داشت و ان‌شالله امیدوارم بچه‌ها با بهترین شرایط خوبی روی تخته حاضر شوند. وضعیت نفرات خوب و همان‌طور که گفتم به کسب نتایج خوب امیدوار هستیم.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران درخصوص وضعیت حسین سلطانی عنوان کرد: این اولین حضور سلطانی در تیم ملی بزرگسالان است. این وزنه‌بردار با ۱۹ سال طبیعتاً کار دشواری را دارد. سال آینده هم این وزنه‌بردار در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و ان‌شالله بتواند همانطور که در رده‌های پایه موفق بود در این مسابقات نیز خیلی خوب و پر قدرت ظاهر شود و بتواند نماینده شایسته‌ای برای ایران باشد. به هرحال همین که بتواند رکوردهای تمرینی‌اش را تکرار کند و بتواند برای تیم امتیازات خوبی بگیرد، این برای ما کفایت می‌کند.

برخواه در مورد اینکه پیش از این قرار بوده تیم ملی ایران در این مسابقات ۱۰ نماینده داشته باشد، اما چرا با ۸ وزنه‌بردار به مسابقات جهانی اعزام شده است، گفت: اوایل مردادماه لیست مقدماتی برای شرکت در مسابقات را به فدراسیون جهانی اعلام کردیم، پیش‌بینی می‌کردیم که برخی از نفرات شاید نخواهند در مسابقات جهانی حضور پیدا کنند برای همین ما تعداد بیشتری از لیست در اردوها حضور داشتند. هدف از حضور این وزنه‌برداران در ماه‌های شهریور، مرداد و مهر فقط حضور در مسابقات قهرمانی جهان بود.

وی ادامه داد: طبیعتاً باید اسامی این نفرات از طرف کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون به روزرسانی می‌شد و در سیستم آدامز فدراسیون جهانی که مربوط به ضد دوپینگ است نام‌ آنها وارد می‌شد که متأسفانه این کار در آن مقطع زمانی انجام نشد. اواخر مرداد ماه و در تاریخ چهاردهم آگوست اسامی این نفرات خصوصاً‌ همایون تیموری و علیرضا سلیمانی به سیستم فدراسیون جهانی وارد شد، درحالی که آن موقع کار از کار گذشته بود و دیگر دیر شده بود.

وی درخصوص اینکه آیا نفرات غایب در مسابقات جهانی شانس کسب مدال داشته‌اند یا خیر، گفت: علیرضا سلیمانی وضعیت خوبی داشت. البته محمد زارعی هم در اویل سال در اردو حضور داشت و دوباره شهریورماه به اردو اضافه شد که این وزنه‌بردار نیز عملاً از حضور در مسابقات به دلیل دیر ارسال شدن اسامی به فدراسیون جهانی بازماند.