پیشنهاد ایران در فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری تصویب شدطرح دبیر فدراسیون وزنه برداری کشورمان در کمیته آموزش و مربیان فدراسیون جهانی مبنی بر انتخاب مربی سال جهان به تصویب مجمع عمومی فدراسیون بین‎المللی رسید.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از مهر، محسن بیرانوند عضو کمیته آموزش و مربیان فدراسیون بین المللی وزنه برداری (IWF) طرح انتخاب مربی برتر جهان را جهت بررسی و تصویب نهایی این کمیته ارائه داد که مورد تصویب اعضا قرار گرفت. در ادامه، این طرح به مجموع عمومی فدراسیون بین المللی ارائه شد که با رای تمامی اعضا، به تصویب نهایی رسید.

بر این اساس از سال ۲۰۲۰ شاهد انتخاب مربی برتر جهان وزنه برداری خواهیم بود که در طرح پیشنهادی بیرانوند، جزئیات آن به صورت کامل تشریح شده است.

با اعلام عضو ایرانی کمیته آموزش و مربیان فدراسیون بین المللی، شاخص های ارزیابی برای انتخاب برترین مربی زن و مرد شامل کسب امتیاز و مدال در مسابقات قاره ای و جهانی، رتبه تیمی، چاپ و نشر مقالات و کتب علوم وزنه برداری، آنتی دوپینگ و شرکت در کلاس های سالیانه دانش افزایی فدراسیون جهانی است. عدم تست دوپینگ ورزشکار نیز امتیاز دارد و همچنین مربی که تست شاگردش مثبت اعلام شود، به مدت دو سال از انتخاب بهترین مربی، کنار گذاشته خواهد شد.