جدیدترین رنکینگ جهانی تنیس روی میز منتشر شد

صعود 41 پله ای مریم صامت، فراز و نشیب برادران عالمیانجدیدترین رنکینگ جهانی تنیس روی میز در ماه نوامبر منتشر شد که در این رده بندی مریم صامت بیشترین پیشرفت را بین پینگ پنگ بازان ایرانی داشت.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از فدراسیون تنیس روی میز، با انتشار رنکینگ ماه نوامبر 2018 میلادی نیما مرد شماره یک رنکینگ ایران با یک پله سقوط در جایگاه 66 و نوشادعالمیان با یک پله صعود به جایگاه 72 ارتقا پیدا کرد.

در فهرست جدید در بخش مردان با توجه به کسر امتیاز بدست آمده ورزشکاران کشورمان در ماه نوامبر 2017، میعاد لطفی 6 پله، افشین نوروزی 7 پله، امین احمدیان 4 پله، حمیدرضا طاهرخانی 17 پله، امین میرالماسی 20 پله، امیرحسین هدایی 39 پله، محمدعلی روئین تن 50 پله، آرمان حاجیئی 46 پله نسبت به ماه قبل سقوط داشتند.

در بخش بانوان مریم صامت با صعود چشمگیر 41 پله ای نکته مورد توجه لیست رنکینگ جدید می باشد. امین احمدیان نیز در رتبه بندی جوانان همچنان در رنکینگ زیر 20 و با رتبه 17 قرار دارد.

به جز آریا امیری که با یک پله صعود از جایگاه 428 به 427 در رده سنی جوانان ازتقا پیدا کرد سایر بازیکنان حاضر در رده سنی جوانان و زیر 21 سال در بخش بانوان و آقایان تغییرات قابل ملاحظه ای نداشته اند.

در رده سنی نوجوانان نیز تغییرات رادین خیام همچنان نفر ششم رنکینگ نوجوانان جهان است و نوید شمس نیز در رتبه 28 قرار گرفته و محمدامین صمدی با 2 پله ارتقا به رتبه 219، همچنین جواد سهرابی به جایگاه 278 دست یافته و مبین علیپور در جایگاه 306 قرار گرفت.