مختاری فر: بهترین کاری که برای پیشکسوتان صورت گرفته، صندوق حمایت استپیشکسوت فوتبال ایران اعتقاد دارد، بهترین کار صورت گرفته برای پیشکسوتان، صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است.

جعفر مختاری فر پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‎وگو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بهترین کاری است که برای پیشکسوتان اصورت گرفته و از این بابت قدردانی می‎کنیم.

وی در خصوص سابقه ورزشی خود یادآور شد: از سال 1362 تا سال 1370 در باشگاه استقلال تهران بازی کردم. طی این مدت، تقریبا در تمامی پست‌ها بازی کردیم. البته پست تخصصی‌ام مهاجم بود و در کنار پرویز مظلومی و عبدالعلی چنگیز در این پست فعالیت داشتم. پس آن هم در خطوط میانی و دفاعی برای استقلال به میدان رفتم.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: آخرین دوره حضورم در تیم ملی فوتبال ایران، بازی‌های صلح و دوستی و در دیدار مقابل گینه بود. پیش از بازی قرار نبود در میدان مسابقه حضور داشته باشم. علی پروین گفته بود که مقابل گینه بازی نمی‎کنی چراکه قرار است در دیدار با عراق از «آس» فوتبال کشورمان رونمایی کنیم. این دقیقا عین جمله‌ای بود که علی آقا از طریق یکی از دوستان به من گفته بود.

وی افزود: 15 دقیقه مانده بود که بازی به اتمام برسد و تیم ما تحت فشار و به عقب نشسته بود. در آن دقایق وارد زمین شدم و کار خودم را انجام دادم. ما گینه را تحت فشار قرار داده بودیم اما 2 دقیقه مانده بود که بازی به اتمام برسد، خطایی شدیدی بر روی من صورت گرفت. همان خطا باعث شد 4 عمل جراحی بر روی پایم صورت بگیرد. شدت خطا به حدی بود که باعث پارگی رباط صلیبی و مینیسک پایم شد.

مختاری فر عنوان کرد: طی 2 دوره قهرمان و نائب قهرمان جام باشگاه‎های آسیا شدیم که در هر 2 دوره به عنوان مهاجم در ترکیب استقلال حضور داشتم. به صورت میانگین در هر دو بازی، یک گل به ثمر می‎رساندم و معروف‌ترین گلی که زدم مقابل پرسپولیس در دربی سال 67 بود. همچنین زدن 4 گل به برق و یک گل به هما ، از دیگر گل‎های مهمی بود که برای استقلال به ثبت رساندم.

وی در پایان گفت: از محبت‌های صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور تشکر می‌کنم. تمامی افراد در این صندوق از کوچک گرفته تا بزرگ به پیشکسوتان محبت دارند.