حسین ملاقاسمی: زیربنای صندوق پهلوانی، گذشت و معرفت استپیشکسوت 83 ساله کشتی ایران با بیان این که زیربنای صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، پهلوانی، گذشت و معرفت است برای تمام کسانی که به ورزشکاران خدمت می‌کنند آرزوی سلامت و تندرستی کرد.

حسین ملاقاسمی پیشکسوت کشتی آزاد ایران با حضور در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و انجام کارهای بیمه تکمیلی خود در گفت و گو با خبرنگار این صندوق بیان داشت: سال 1330 در باشگاه نیرو و راستی کشتی را شروع کردم و سال 1332 هم قهرمان کشور شدم. بعدها قهرمان دنیا هم شدم.

وی افزود: الان در حال حاضر جزو شورای کشتی هستم. ما همیشه در کشتی نوسان داشتیم و یک دلیل آن زیربنای مالی ، برنامه ریزی و مدیریت هم از دلایل مهم بعدی است. شما بزرگترین سرمایه را بگذارید، برنامه ریزی کنید اما اگر مدیریت نباشد موفق نخواهید شد یا برعکس. همه این دلایل به هم وابسته است.

ملاقاسمی اشاره کرد: من حدود 30 رئیس فدراسیون دیدم، سید محمد خادم از نوابغ کشتی ما بود. طالقانی هم در زمان ریاست اقدامات خوبی انجام داد. همین ساخت خانه کشتی حرکت خوبی بود ولی متأسفانه فراموش می کنیم. به محض کاشت درخت دوست داریم سال آینده بار بدهد در صورتی که باید رسیدگی شود و 4 تا 5 سال بعد ما برداشت کنیم. الان نسل جوان در کشتی حرکت می کند خوشبختانه جوانان و نوجوانان خوب کار می کنند. امیدوارم همیشه خداوند رسول خادم و کسانی که با او حرکت می کنند را حفظ کند.

این قهرمان سابق درخصوص پیشکسوتان بیان داشت: قهرمانی که زندگی اش را در این راه می گذارد 15،16 سال زمان می برد تا قهرمان جهان و پیشکسوت شود. این ورزشکار در هر رشته ای درس خوانده بود دکتری می گرفت ولی الان سالم نیست، گوشش شکسته، ناراحتی قلبی، آرتروز و بیماری دارد. در جایی قرار گرفته که مادیات برایش مهم است. باید به این ها رسیدگی شود. نباید به قهرمانان که موهای خود را در ورزش سفید کرده اند بی احترامی شود.

ملاقاسمی اضافه کرد: ما فقط احترام لازم داریم. پیشنهاد من این است که به قوانینی که خودشان را دارند توجه و به این قشر رسیدگی بیشتری شود. احترام گذاشته شود تا جایی که امکان دارد کاغذ بازی برداشته شود. صندوق حمایت زیربنای پهلوانی و گذشت و معرفت دارد پس باید بیشتر به قهرمانان و پیشکسوتان توجه شود و کاغذبازی ها کنار گذاشته شود. برای بر کسانی که در این صندوق کار می کنند آرزوی موفقیت دارم.