مدیرحقوقی صندوق: مبلغ افزایش سرمایه شرکت لیزینگ بعد از صدور مجوز آزاد می‌شودمهرداد شمس با بیان این‌که صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور به عنوان سهامدار شرکت لیزینگ طبق دستورالعمل بانک مرکزی سرمایه این شرکت را افزایش داده از صدور مجوز فعالیت دوباره شرکت لیزینگ در روزهای آینده خبر داد.

مهرداد شمس مدیر حقوقی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در گفت و گو با خبرنگار این صندوق درخصوص افزایش سرمایه شرکت لیزینگ عنوان داشت: باتوجه به دستورالعمل بانک مرکزی درخصوص الزام به افزایش سرمایه شرکت‌های لیزینگ و تطبیق سهام آن ها با این دستورالعمل ضرورت داشت که سهام سرمایه شرکت لیزینگ را به 10 میلیارد تومان افزایش دهیم. سرمایه فعلی شرکت 6 میلیارد تومان است و ما باید رقم 4 میلیارد تومان به صورت نقد پرداخت می کردیم تا بتوانیم افزایش سرمایه را انجام دهیم که مورد تأیید بانک مرکزی هم باشد.

شمس اضافه کرد: این فرآینده با پرداخت پول از طرف صندوق به عنوان یکی از سهامداران در تاریخ 2 اردیبهشت ماه امسال انجام شده و صورتجلسات مربوطه هم به بانک مرکزی ارائه شده است. تأیید صورتجلسات مقداری زمانبر است بعد از تأیید به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و افزایش سرمایه ثبت می‌شود.

وی افزود: روز چهارشنبه با پیگیری هایی که انجام دادیم تأییده بانک مرکزی برای ثبت صورتجلسات را گرفتیم. روز پنجشنبه به اداره ثبت شرکت ها ارسال کردیم ثبت شرکت ها مقدرای زمانبر است که آن هم انجام می شود.افزایش سرمایه که ثبت شود می توانیم پول را آزاد کنیم، بانک مرکزی قبل از ثبت اجازه برداشت پول را نمی دهد.

شمس تصریح کرد: افزایش سرمایه مصوبه عالی شورای پول و اعتبار است، ابلاغیه سال 95 به شرکت لیزینگ داده شده و از آن تاریخ با توجه به اینکه منابع مالی نداشتیم افزایش سرمایه هم انجام ندادیم. بانک مرکزی طی ابلاغیه‌ای به ما زمانی را اعلام کرده بود اگر ما افزایش سرمایه انجام ندادیم و اساسنامه و سرمایه‌مان را با دستورالعمل بانک مرکزی تطبیق نمی دادیم بانک مرکزی دستور انحلال شرکت و لغو مجوز آن را به ما اعلام می کرد و شرکت کاملا منحل می شد.

مدیر حقوقی صندوق در پایان گفت: همین الان هم شرکت اجازه فعالیت ندارد ما تا زمانی که سرمایه را به مبلغ 10 میلیارد تومان نرسانده بودیم اجازه فعالیت نداشتیم، مجوز ما تمام شده بود و تمدید آن منوط براین بود که سرمایه مان را افزایش دهیم. شرکت لیزینگ در فروش اقساطی کالا، تجهیزات، لوازم خانگی ، خودرو و مسکن تعریف شده با این افزایش سرمایه در تمام این حوزه ها می توانیم فعالیت داشته باشیم و باتوجه به جامعه هدف گسترده صندوق در وهله اول می توانیم خدمات خوبی به اعضا دهیم و بعد می توانیم درآمدزایی کنیم. مذاکراتی با شرکت سایپا داریم کرمان خودرو داریم با شرکت شهاب الکترونیک هم در حال انعقاد قرارداد هستیم.