مریم طوسی: بیمه تکمیلی بیشترین استفاده‌ام از امکانات صندوق است/ هم به فکر درآمدزایی و هم تمرین هستمبانوی ملی‌پوش دوومیدانی ایران با حضور در صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و تمدید بیمه تکمیلی‌اش بیشترین استفاده خود از امکانات این صندوق را مربوط به خدمات بیمه عنوان کرد.

مریم طوسی رکورددار دوهای ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر زنان ایران با حضور در اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و گفت و گو با خبرنگار این صندوق بیان داشت: چند سالی است که عضو صندوق هستم و از امکانات بیمه بیشترین استفاده را کردم. ما ورزشکاران خیلی آسیب داریم و بیمه بیشتر از همه به کمکمان می‌آید.

بانوی ملی‌پوش دوومیدانی درخصوص شرایط خود عنوان کرد: اگر روی ورزش های پایه سرمایه گذاری کنند بهتر خواهد بود. در رشته ما رسیدن به مدال المپیک و جهانی مخصوصا برای بانوان خیلی دشوار است ولی در رشته های دیگر مثل رشته های رزمی به مراتب به مدال رسیدن راحت تر است. اگر در خصوص امکانات تفاوتی ایجاد کنند برای بازیکنان دوومیدانی بهتر است و روی انگیزه بازیکنان تأثیر خوبی دارد.

طوسی تصریح کرد: امسال بدشانسی آوردم برای مسابقات معتبر شرکت ها به فرانسه رفته بودم که مچ پایم را پشه ای گزید و یک هفته در بیمارستان بودم. قبل از مسابقات قهرمانی کشور که اولین شانس کسب ورودی بازی های آسیایی بود و متاسفانه با وجود اینکه شرایطم خوب بود نتوانستم ووردی بگیرم.

وی افزود: ولی امسال تلاش می کنم ورودی بگیرم. امسال من هم به فکر درآمدزایی و هم تمرین بودم این ها با هم تداخل دارد ولی سعی می کنم در بازی های آسیایی اندونزی حضور داشته باشم. یک مسابقه جایزه بزرگ که در تهران برگزار می شود که شرکت می کنم و اگر خدا بخواهد در مسابقات بین المللی ترکیه هم حضور می یابم.

طوسی اضافه کرد: امسال تمرینات من خیلی خوب بود. تنها کسی بودم که در تمام تاریخ دوومیدانی زنان ایران در دوی سرعت به فینال بازی های آسیایی راه پیدا کردم امسال برنامه ام این بود که مدال بگیرم ولی مشکلاتی پیش آمد. برای گرفتم مدال بازی های آسیایی به محض پایان یک دوره باید برای دوره بعد شروع کرد و 4 سال زحمت کشید. خیلی خوشحالم که توانستم در کشورم به این جایگاه برسم و ثابت کنم خانم های ورزشکار در ایران می توانند به این جایگاه برسند، خانم ها درحال رسیدن به جایگاه بالایی هستند و خوشرنگ ترین مدال ها را می گیرند از این بابت خیلی خوشحال هستم.