وحید شمسایی: همه مسئولان صندوق زحمت می‌کشند/ در فوتسال کم‌رنگ شده‌امکاپیتان سابق تیم ملی فوتسال با بیان این که صندوق حمایت جایی است که قهرمانان و پیشکسوتان به لحاظ فکری و روحی حمایت می‌شوند از مسئولان این صندوق به خاطر خدمت‌رسانی قدردانی کرد.

وحید شمسایی ملی‌پوش سابق فوتسال کشورمان با حضور در صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور برای انجام کارهای ثبت نام بیمه تکمیلی در گفت و گو با خبرنگار این صندوق بیان داشت: دو سال است که به صندوق می آیم و بیمه می شوم. به خاطر عناوینی که دارم حقوق بگیر هستم. صندوق جایی است که ورزشکاران و قهرمانان به لحاظ فکری و روحی حمایت و دیده می شوند.

وی ادامه داد: اکثر ورزشکاران و مدال آوران به نام عضو این صندوق هستند. تمام مسئولان صندوق هم زحمت می کشند. قطعا وقتی دوره حرفه ای یک ورزشکار به پایان می رسد احتیاج به حمایت دارند این ورزشکاران روزی پرچم کشور را به اهتزاز در آورده اند، از مسئولان صندوق تشکر می کنم جای تقدیر دارند.

شمسایی درخصوص شرایط این روزهای خود نیز عنوان داشت: سعی کردم در فوتسال کم رنگ تر شوم. از سال 78 تا سال گذشته مدام درگیر فوتسال بودم. در این شرایط باید استراحتی چند ماهه به خودم می دادم. حتی نمی دانم لیگ چه زمانی شروع می شود. احساس کردم دور شوم انگیزه هایم بیشتر می شود و اطلاعاتم را هم بیشتر می کنم.

این عضو سابق تیم ملی فوتسال ادامه داد: همه می دانیم اقتصاد مملکت همه امور را تحت الشعاع قرار داده ولی تنها حوزه ای که به مردم دلخوشی می دهد همین ورزش است. با بردو باخت فوتبال مردم به خیابان‌ها ریختند. وقتی می توانیم نشاط را به جامعه بیاوریم چرا یک سری اتفاقات را رقم بزنیم. دردم این است که چرا در فوتسال تیم تأسیسات دریایی که در عمر 5 ساله خود 3،4 بار قهرمان ایران و آسیا می شود خیلی راحت کنار می رود یا مثلا در والیبال بانک سرمایه قهرمان می شود و خیلی راحت باشگاه منحل می شود یا تیمی مثل نساجی قائمشهر وارد لیگ برتر می شود یک شهر تکان می خورد و دلخوشی مردم است اما همین دلخوشی را از بین می برند.

شمسایی افزود: الان یک هفته است تیم فوتبال از روسیه برگشته هنوز بازی ها را نشان می دهند و مردم خوشحال هستند نباید خیلی راحت این سرمایه را از دست بدهیم. همه به فکر جلوی پای خودشان هستند ته خط را نمی بینند ما ساختار نداریم اگر ساختار باشد نسبت به آن جلو می رویم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران درخصوص تیم فوتسال بانوان نیز عنوان کرد: فکر می کنم همانطور که آقایان پیشرفت می کنند خانم ها هم قطعا می توانند. خواهران منصوریان در ووشو به موفقیت رسیدند. در تیراندازی الهه احمدی یا در شطرنج سارا خادم الشریعه جزو زنان موفق ورزشکار هستند. در رشته های تیمی فوتسال ما قهرمان آسیا شد. استعداد در ذات ایرانی هاست. در همین بسته بودن جامعه که می گویند بانوان ما قهرمان آسیا شدند. وقتی یک تیم قهرمان آسیا می شود بچه ها دنبال این هستند که به مدارس علمی آن رشته بروند و یاد بگیرند و پیشرفت کنند.

شمسایی خاطرنشان کرد: شهرزاد مظفر به عنوان سکاندار تیم فوتسال بانوان کار بزرگی کرده است. تک تک بازیکنانش از فرزانه توسلی تا فرشته کریمی تا همگی که خانم گل شدند کار بزرگی کردند. وقتی یک تیم قهرمان می شود، بازیکنانش عنوان خانم گلی و کاپ اخلاق هم می گیرند این یعنی یک عنوان کامل است. پس به شرط برنامه ریزی و حمایت می توانیم استعداها را شکوفا کنیم.