روز جهانی ورزشی نویسان گرامی باددوم جولای روزجهانی ورزشی نویسان گرامی باد.

امروز، دوم جولای، در تقویم کشورهای جهان به عنوان روزجهانی ورزشی نویسان نامگذاری شده است.

همواره در سراسر دنیا از ورزش بعنوان ابزاری برای صلح جهانی و از خبرنگار ورزشی بعنوان سفیر صلح یاد شده است. به همین منظور دوم جولای مصادف با 11 تیرماه به نام روز جهانی ورزشی نویسان در دنیا به ثبت رسیده است. این نام گذاری اولین بار در بازی های المپیک 1924 پاریس به مناسبت تاسیس انجمن ورزشی نویسان (AIPS) و برای تجلیل از خدمات گرانبهای خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان ورزشی در مسیر توسعه ورزش و ایجاد همبستگی بین کشورهای مختلف انجام شد.

اگرچه عشق به ورزش این شغل را برای ورزشی نویسان شیرین کرده است با این حال همواره سختی ها و تلخی های فراوانی پیش روی خبرنگاران است. زنان و مردانی که برای کشف صحت خبرها از هر مشکلی عبور کرده و گاهی از پشت درهای بسته استادیوم ها خبر تهیه می کنند،کمک به پیشرفت و توسعه ورزش ایران را رسالت خود می دانند.

ورزشی نویسان عضو مهمی از جامعه ورزشی کشور به حساب می آیند چراکه هر خبرنگاری که با جوهر قلب خود برای ورزش می نویسد می تواند در ایجاد انگیزه برای مدیران، مسئولین و قهرمانان نقش به سزایی داشته باشد. استادیوم های ورزشی ما بارها و بارها شاهد حضور خبرنگاران ورزشی بوده که در کنار زمین پا به پای بازیکنان استرس و فشار بازی ها را تحمل کرده اند و هنگام پیروزی قهرمانان کشور به جشن و پایکوبی پرداخته اند و یا در هنگام باخت ها اشک ریزان گزارش تهیه کرده اند. روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور این روز را به اصحاب قلم و رسانه ورزشی و کلیه سردبیران،دبیران،خبرنگاران وگزارشگران ورزشی، نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی تبریک می گوید.متن پیام تبریک مدیر روابط عمومی صندوق:
بسمه تعالی
روز دوم جولای هر سال "روز خبرنگار ورزشی" فرصتی است نیک جهت پاسداشت زحمات صادقانه مدیر مسئولان، سردبیران، دبیران، خبرنگاران، عکاسان و گزارشگران ورزشی که با زحمات و تلاشهای شبانه روزی خود ضمن اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی شادابی و سلامتی را همراه با غرور ملی به ملت بزرگ ایران ارزانی داشته اند.
ضمن تبریک این روز به همراهان، یاران و یاوران رسانه ای همیشه در صحنه ورزش کشور مراتب قدردانی و حق شناسی خود را از این عزیزان بجا می آوریم.
عزیزانی که همواره در پوشش اخبار و موفقیت های ورزشی کشور در عرصه داخلی و بین المللی حتی تا پاسی از شب با خبر رسانی خود ضمن دلگرم کردن مسئولان،مربیان،داوران و قهرمانان عزیز با نقدهای دلسوزانه شان راه گشای مسئولین بوده و در کنار مردم عزیز دعای خیرشان بدرقه راه ورزشکاران کشورمان در میادین بین المللی بوده اند.
این روز بر همه شما عزیزان و بزرگواران که همواره چراغ راه ورزش کشور بوده اید تبرکی و تهنیت باد.

مرتضی کاظمی - 11 تیر 1397