پیشکسوت فوتبال: صندوق حمایت حلال مشکلات خیلی از ورزشکاران درجه اول کشور بوده استجواد الله‌وردی، پیشکسوت فوتبال کشور با بیان این‌که صندوق حمایت تا به امروز حلال مشکلات خیلی از قهرمانان و پیشکسوتان درجه اول کشور بوده آرزو کرد این صندوق از نظر اقتصادی به جایگاهی برسد که خیلی از مشکلات وزارت ورزش و جوانان را هم از بین ببرد.

الله‌وردی، مدافع سابق باشگاه پرسپولیس و استقلال با حضور در دفتر محمد خرم مدیرعامل صندوق و دیدار با او در گفت و با پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بیان داشت: تشکر ویژه‌ای می‌کنم از بانیان و بنیانگذاران صندوق به خصوص مهندس مهرعلیزاده و مهندس دادکان هم بازی و دوست خودم که پایه‌گذار تشکیلات صندوق هستند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ آرژانتین اضافه کرد: این صندوق تا به امروز حلال مشکلات خیلی از قهرمانان درجه اول کشور و بالاخره شأن و شخصیت و حمایتی برای ورزشکاران بوده، هرچند که در این مسیر شاید یک عده خیلی کمی هم به حق و حقوق خود نرسیده‌اند ولی در کل پیدایش این صندوق باعث شأن و شخصیت و آبرو قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور ما شده است.

وی افزود: امیدوارم در سایه حمایت بیشتر وزارت ورزش و جوانان، این صندوق از نظر اقتصادی، فرهنگی، هنری و ورزشی آنقدر رشد که با توانایی های بالقوه و انرژی های درونش بتواند حلال مشکلات قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور باشد و حتی آنقدر قدرت پیدا کند که خیلی از مشکلات وزارتخانه را هم از بین ببرد.بدون تردید وجود قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور می تواند در ابعاد مختلف مخصوصا در بعد تبلیغاتی گره گشای خیلی از مشکلات ریالی این مجموعه باشد. من همه دست اندرکاران صندوق آرزوی سلامتی و سربلندی می کنم.

الله‌وردی همچنین در مرور خاطرات خود درباره پرویز دهداری بیان کرد: درباره پرویز دهداری یک هفته می‌توانم حرف بزنم، معلم اخلاق و کاپیتان تیم شاهین بود. تشویق دهداری من را بازیکن بزرگی کرد.

وی افزود: از من پرسیدند کارلوس کی روش را در یک جمله تعریف کن گفتم یک روح پزشک بزرگ است. قهرمانی روح دارد باید آن روح در تن آدم دمید.

این پیشکسوت فوتبال کشور درباره سوابق ورزشی خود نیز گفت: در جام جهانی 1978 آرژانتین بازی کردم. 18 سالم بودم که ملی پوش فوتبال در المپیک مونیخ بودم. سه دوره در تیم ملی جوانان بودم که یک دوره کاپیتان بودم. کاپیتان تیم ملی دانشجویان در اروگوئه بودم. لیسانس تربیت بدنی دارم. 5 سال مجری برنامه زنده تلویزیونی بودم مدرک مربی‌گری A دارم. ولی اجاره نشین هستم و حقوق بازنشستگی ندارم. الان هم در کار خرید و فروش ضایعات هستم .

الله وردی ادامه داد: الگوی من در زندگی مورچه است. 69 بار زمین می خورد ولی باز بلند می شود و می رود. شعری هست که می گوید "بر غصه و غم سوار باشد هرکس که امیدوار باشد". دعای پدر و مادرم مخصوصا مادرم همیشه همراهم است.