محمد خرم خبر داد:

معوقات اعضای صندوق تا پایان فصل نخست سال 97 پرداخت می‌شودمدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور اعلام کرد که معوقات حقوق سال 95پیشکسوتان، بیمه گذاران و بخشی کمی از پاداش‌های باقیمانده قهرمانان مدال آور سال 93 تا پایان فصل نخست سال 97 پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، محمد خرم در گفت و گو با ایرنا افزود: معوقه حقوق پیشکسوتان و مستمری بگیران این صندوق مربوط به سال 95 است که با حمایت وزیر ورزش و جوانان معوقه یک ماه آن تا پایان اسفند ماه امسال واریز می شود. بقیه معوقات نیز تا 6 ماه نخست سال 97 پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق حمایت درباره پرداخت بخشی از معوقات پاداش مدال آوران سال 93 که پیش از این قرار بود تا پایان خرداد ماه سال 95 پرداخت شود، گفت: 334سکه مربوط به پاداش مدال آوران سال 93 باقیمانده است که به دلایل کمبود منابع مالی و اعتباری هنوز به برخی از قهرمانان پرداخت نشده است و در نشست هیات مدیره این صندوق وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که باید تمامی معوقات پرداخت شود و هیچ بدهی به قهرمانان نداشته باشیم.

خرم اضافه کرد: تلاش کردم تا این سکه ها از معوقات پاداش قهرمانان در همین ماه (اسفند96) پرداخت شود که به دلیل تامین نشدن منابع مالی به سال آینده موکول شد.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان درباره معوقات بیمه تکمیلی قهرمانان و پیشکسوتان هم توضیح داد که این در حال بروزرسانی و پرداخت است و انشالله تا پایان سال این معوقات پرداخت می شود.

خرم تاکید کرد: ماهیت وجودی این صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است و در دوره مدیریت جدید این صندوق تلاش داریم تا با تکریم به این عزیزان و پیشکسوتان ورزشی نیازمند واقعی، بازنگری در پرداختی ها از سوی این صندوق صورت گیرد.

وی ادامه داد: این موضوع در هیات مدیره صندوق در دستور کار قرار گرفت و پس از تصمیم گیری نهایی این تغییرات به منظور رفاه حال پیشکسوتان و مستمری بگیران به شیوه های مختلف اعمال می شود.

خرم همچنین درباره فعال شدن شرکت های زیرمجموعه این صندوق گفت: اکنون در حال فعال کردن این شرکت ها برای ارائه خدمات بهتر به جامعه ورزش کشور هستیم. همچنین این صندوق را آمادگی دارد در راستای حمایت از نام آوران و پیشکسوتان ورزشی میزبان قهرمانان در مشهد به صورت رایگان باشد. وی از افزایش 20 درصدی بودجه این صندوق در سال 97خبرداد.