احسان حدادی: بازی‌های آسیایی جاکارتا هدفم نیست انگیزه‌ام است/ صندوق بخشی از هزینه‌های جراحی‌ام را پرداخت کردنائب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن با بیان این‌که هدفش بازی‌های آسیایی نیست المپیک 2020 توکیو را هدف اصلی خود عنوان و اظهار امیدواری کرد که با مربی جدیدش رکورد خوبی در المپیک ثبت کند.

احسان حدادی رکورددار پرتاب دیسک ایران و آسیا در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بیان داشت: مربی آمریکایی‌ام به جزیره کیش آمد و چند وقتی تمرین کردیم. چند سال او را میشناختم.

دارنده 3 طلای بازی‌های آسیایی خاطرنشان کرد: 3 ماه پیش که به آمریکا رفتم با مربی‌ام صحبت کردم و قبول کرد که به ایران بیاید. او قبلا مربی تیم ملی کشورش بود. او شناخت کافی از ایرانی‌ها نداشت برای همین از بعضی هموطنان ایرانی ساکن آمریکا دعوت کردم که مربی‌ام بیشتر با فرهنگ ما آشنا شود. وقتی هم که به کیش آمد خیلی اینجا برایش جذاب بود.

حدادی درخصوص برنامه‌های پیش روی خود نیز گفت: الان تهران هستم. فردا به آمریکا می‌روم و 2 ماه و نیم آنجا هستم و در حدود 4 مسابقه جایزه بزرگ شرکت می‌کنم. بعد هم به اروپا می‌رویم و لیگ الماس شروع می‌شود و در نهایت برای مسابقات آسیایی به جاکارتا می‌رویم. بعد از آن هم جام جهانی 2019 را تا پایان سال داریم. خوشبختانه آسیب دیدگی ندارم و با کیلینک درمانی بهنام آسیب دیدگی های قبلی را پیگیری کردم. امیدوارم در آمریکا هم آسیب نبینم.

وی بیان کرد: در مسابقات جایزه بزرگ آمریکا اکثر قهرمانان جهان و المپیک که تا اواخر فروردین آنجا اردو هم دارند شرکت می‌کنند و مسابقات خود را همان جا شروع می کنند. شرایط جوی آنجا برای پرتاب دیسک هم خیلی مناسب است.

دارنده 4 طلای قهرمانی آسیا اظهار امیدواری کرد که در مسابقات آسیایی جاکارتا رکورد خوبی ثبت کند و افزود: هدف بازی‌های آسیایی نیست بلکه المپیک 2020 است و خیلی امیدوارم که با مربی جدیدم رکورد خوبی پرتاب کنم. من سه دوره در بازی های آسیایی شرکت کردم و هر 3 دوره طلا گرفتم اگر این بار هم طلا بگیرم تنها ورزشکاری هستم که پشت سر هم 4 طلای بازی های آسیایی می گیرم که امیدوارم این اتفاق بیفتد و انگیزه ای شود برای قهرمانی آسیا 2019 و در نهایت المپیک 2020 .

حدادی درباره صندوق حمایت نیز عنوان کرد: سال گذشته که جراحی داشتم صندوق بخشی از هزینه‌های من را پرداخت کرد. امیدوارم بیشتر به ورزشکارانی که زحمت می کشند و مدال می گیرند توجه شود. به هرحال ما جراحی می کنیم که دوباره به میدان برویم و مدال بگیریم. بالاخره یک روز هم پیشکسوت می شویم. الان حقوق های کمی می گیریم درحالی که ورزشکاران در همه دنیای الگوی بچه ها هستند و اگر اوضاع ما خوب باشد بیشتر به ورزش تشویق می‌شوند. مهم ترین حوزه ای که تأثیر مستقیم و غیرمستقیم روی همه مسائل دارد ورزش است. فقط یک جا پرچم کشور بالا می رود که آن هم در ورزش است پس باید از ورزشکاران حمایت بیشتری شود.