اوجاقی: نترس بودن را به ملی‌پوشان فوتبال یاد می‌دهمسرمربی تیم ملی ووشو ایران درباره همکاری خود به عنوان عضو کادر فنی تیم ملی فوتبال, اظهار کرد: بالا بردن روحیه جنگندگی، نترس بودن و ایجاد انگیزه در ملی پوشان فوتبال اهدافی بود که فدراسیون فوتبال برای رسیدن به آن، به‌دنبالم آمد.

حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو در بخش ساندا که به تازگی برای تزریق روحیه جنگندگی به کادر فنی تیم ملی فوتبال کشور اضافه شده است درباره شروع این همکاری به پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: طی جلساتی با کی‌روش قرار براین شد برای رسیدن به یکسری اهداف انگیزشی به فدراسیون فوتبال کمک کنم. بالارفتن روحیه جنگندگی و نترس بودن، بالارفتن حس اعتماد به نفس، تمرکز و قدرت تصمیم گیری اهدافی است که قرار است با توجه به کمک بنده فدراسیون راحت‌تر و بهتر به آنها برسد.

وی در ادامه اظهار کرد: در تمرینات ملی‌پوشان وقت‌هایی را در نظر گرفته‌اند که قرار شده است تمریناتی را با بازیکنان فوتبال انجام دهم که این فاکتورها در آنها تقویت شود.

پرافتخار‌ترین ووشوکار جهان درباره علت همکاری خود با فدراسیون فوتبال گفت: دلیل اینکه تصمیم گرفتم با فدراسیون فوتبال همکاری کنم فقط علاقه به پرچم کشورم و تیم ملی است. این توافق با آقای کی‌روش انجام و بر اساس همان ویژگی‌هایی که نام بردم تصمیم به این امر گرفته شد. چند جلسه‌ای است که با هماهنگی با فدراسیون ووشو در کنار بازیکنان تیم ملی فوتبال همکاری خودم را آغاز کرده‌ام که بسیار مثبت و سازنده بوده است.

اوجاقی درباره موفقیت تیم ملی در جام جهانی اظهار کرد: تیم ملی خیلی قوی و خوبی داریم و مطمئنا این همکاری خیلی متفاوت و تاثیرگذار است. به کار گرفتن کسانی که می‌توانند در مسائل تکنیکی و تخصصی به تیم ملی فوتبال کمک کنند درمجموع می‌تواند نتیجه کلی تیم را تغییر دهد.

اوجاقی از پرافتخارترین ووشوکاران جهان است که لقب سلاطین ووشوی جهان را به او داده اند.